Новини світу. 13 квітня. Лівійський диктатор полковник Муаммар Каддафі передав представникам повстанців умови своєї відставки.

Муаммар Каддафі
Каддафі просить символічну посаду і хоче, щоб син став главою держави

За даними арабських ЗМІ, таких умов всього три.

Першою умовою Каддафі назвав “гідний” порядок відсторонення від посади: він повинен отримати гарантії власної безпеки і залишити крісло лівійського лідера з почестями, що відповідають статусу. Крім того, він наполягає, щоб йому надали будь-яку символічну державну посаду. Останньою умовою полковника стала вимога передати владу його синові Сейф аль-Іслам.

Саме цей пункт є найбільш спірним і складним. Нагадаємо, раніше в ході переговорів повстанців з представниками Африканського союзу від Малі, Мавританії, Демократичної Республіки Конго і президентом ПАР Джейкобом Зумою опозиціонери заявили, що готові припинити вогонь тільки після відставки Муаммара Каддафі з усіх посад. Тоді переговори закінчилися нічим. Сам полковник прийняв умови Африканського союзу.

Тепер же експерти заявляють, що подібний крок зробила Національна перехідна рада з метою поставити полковника у безвихідне становище. У разі передачі влади Саїфу аль-Ісламу повстанцям легше буде диктувати свої умови, впевнені експерти.

Сьогодні в Катарі відбудеться зустріч міжнародної контактної групи щодо ситуації в Лівії. На переговорах будуть присутні представники повстанців, екс-міністр закордонних справ Лівії Мусса Кусо, представники Африканського союзу.

На даний момент військові дії в Лівії тривають. Війська полковника взяли міста Місураті, тепер запеклі зіткнення проходять в околицях Адждабії, яка кілька разів за останні дні переходила з рук в руки. Опозиціонери заявляють, що близько 30 тис. осіб отримали поранення, 20 тис. пропали безвісти, а 10 тис. загинули в ході обстрілів військ Муаммара Каддафі.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.