Новини технологій. 21 квітня. Смартфони iPhone і планшетні комп’ютери iPad від компанії Apple, оснащені модулем 3G, постійно записують інформацію про місцезнаходження власника.

iPhone
iPhone стежить за своїм власником

Такі деталі були виявлені британськими розробниками Аластером Алленом і Пітом Уорденом, які пізніше опублікували свої спостереження в блозі O’Reilly Radar.

За словами авторів повідомлення, дані про місцезнаходження користувача зберігаються в незашифрованому і незахищеному файлі consolidated.db, доступ до якого отримати досить просто. Інформація включає в себе координати і тимчасові позначки. Дані записуються періодично, але закономірність виявити поки не вдалося.

А. Аллен і П. Уорден вважають, що стеження за користувачами з’явилося в операційній системі iOS 4, яка була представлена ​​близько року тому. Британські розробники не повідомили своїх здогадок щодо можливих причин цього кроку з боку Apple, однак вони висловили впевненість, що запис даних про місцезнаходження користувачів – не помилка, а навмисний хід розробників.

А. Аллен і П. Уорден також порекомендували користувачам продукції американської компанії зашифрувати архівні дані за допомогою програми iTunes.

Авторам повідомлення не вдалося отримати коментарі від представників Apple.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.