Новини світу. 25 квітня. ООН повинна втрутитися і зупинити насильство в Сирії, де 22 квітня в чотирнадцятьох містах спецслужби розстріляли мирних демонстрантів.

Сирія, заворушення
Правозахисники закликають втрутитися у справи Сирії

Про це йдеться в заяві міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch. Правозахисники закликають розслідувати й інші можливі випадки порушення прав людини з моменту початку демонстрацій у середині березня.

«США і Європейський союз повинні ввести санкції щодо сирійської влади, яка несе відповідальність за використання знарядь вбивства проти мирних демонстрантів, за свавільні затримання та тортури сотень протестувальників.

Крім того, США і ЄС повинні скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН для обговорення ситуації у країні, в тому числі розстрілів 22 квітня», – йдеться у заяві.

«Після п’ятничної різанини недостатньо обмежитися лише засудженням насильства, – говорить Джо Сторк, директор по країнах Близького Сходу організації Human Rights Watch. – Зіткнувшись із стратегією сирійської влади «стріляти на поразку», міжнародне співтовариство повинне ввести санкції щодо тих, хто віддавав накази розстрілювати демонстрантів».

Раніше влада Сирії розстріляла мирні акції протесту в декількох містах. За даними сирійських правозахисників, жертвами жорсткого розгону демонстрацій 22 квітня стали 112 людей. У Хомсі, Езрі, Думі і Маадаміі спецслужби без попередження відкрили вогонь по мирних протестувальниках. 23 квітня вони розстріляли похоронні процесії в Барзі, Думі і Езрі, убивши як мінімум 12 осіб.

Після цього генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, президент США Барак Обама і президент Європейського парламенту Єжи Бузек виступили з осудом дій сирійської влади і закликали зупинити насильство проти демонстрантів. У понеділок з’явилися повідомлення, що вночі військова техніка увійшла до Дераа і відкрила вогонь по протестувальниках.

Джерело Газета. Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.