Новини світу. 19 квітня. Путін і Медведєв дали зрозуміти, що обидва виставлять свої кандидатури на президентських виборах 2012 року.

Путін і Медведєв
Два царі Кремля

“Довга виборча кампанія, здається, вже почалася, як і заборонені удари, і першою жертвою став Ігор Сєчін – цар енергетики”, – пише Анна Маццоні.

Кремль розколовся надвоє, і дуже скоро у Москви може бути два царі. Більше того, складається враження, що їх уже двоє. Після місяців чуток і Володимир Путін, і Дмитро Медведєв вийшли з тіні, і їх таємна дуель стала надбанням громадськості. До найближчих президентських виборів залишається майже рік, але виборча кампанія вже давно почалася. Це тривала гонка, повна несподіванок. У 2008 році, коли Путін “призначив” Медведєва президентом, всім здавалося, що молодий Дмитро зігріватиме крісло наймогутнішої людини Росії в очікуванні його повернення. Але ситуація змінилася “, – вважає журналістка.

“Вже через рік після обрання, Медведєв почав відмежовуватися від Путіна. І в багатьох почало виникати питання: хто дійсно править у Росії? Нещодавно Медведєв сказав, що не виключає можливості взяти участь у президентських виборах 2012 року. Відповідь Путіна надійшла негайно: “Ні я, ні Дмитро Анатолійович не виключаємо, що кожен з нас може піти на вибори. Ми будемо виходити з реалій поточної ситуації до моменту виборів “.

“Росіяни розкололися, – йдеться в статті. – За результатами останніх опитувань, близько 27% виборців підтвердили б свою довіру Путіну як президенту, 18% віддали б перевагу Медведєву, в той час як 25% не хотіли би бачити президентом жодного з них. Перемога, як очікується, буде визначатися “за фотофінішем”, і дуелянти вже почали обмінюватися першими ударами. Відкрив бал Дмитро Медведєв, звільнивши мера Москви Юрія Лужкова, раїса російської столиці і одночасно відданого соратника Путіна. Другим ударом став указ глави Кремля, який забороняє міністрам і політиками займати посади в керівництві підприємств, контрольованих державою”, – повідомляє Маццоні.

“Перша голова вже впала. Йдеться про Ігоря Сечіна, сірого кардинала Кремля і праву руку Путіна. Цьому “царю нафти і газу “нещодавно довелося піти з керівного поста в “Роснафті “. Російський прем’єр не залишився осторонь: він виступив з критикою військового втручання НАТО в Лівії, назвавши операцію хрестовим походом західних країн. Медведєв засудив висловлювання Путіна як “неприйнятні”, підкресливши, що Росія засуджує бомбардування в Лівії, але не забуває про відповідальність Каддафі за розпалювання громадянської війни в своїй країні “, – пише авторка.

“Обидва політики наносять уколи щоразу, коли є можливість. Вони готові взяти в руки шпаги, як тільки виборча компанія почнеться офіційно. Сьогодні з упевненістю можна говорити про те, що Путін ніяк не очікував, що молодий професорський син може вирішити не виконувати роль царя, а бути ним, – вважає Анна Маццоні. – Партія “Єдина Росія“, заснована Путіним, поки що на боці Володимира. Але має бути довга дорога, і карти на столі можуть несподівано змінитися. У російських олігархів до останнього часу був один орієнтир – Путін. Але з виходом на сцену Медведєва розстановка сил може змінитися. Виборча кампанія обіцяє бути багатою на несподівані повороти “.

Джерело Panorama

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.