Новини здоров’я. 1 квітня. Медики та психологи стверджують, що сміх і гумор не тільки покращують настрій і продовжують життя, але і допомагають вирішити складний міжособистісний конфлікт.

сміх усмішка
Смійтесь собі на здоров'я!

За словами завідуючої кафедри теоретичних основ соціальної психології, кандидата наук, професора Московського міського психо-педагогічного університету Ольги Крушельницької, здатність жартувати є фундаментальною рисою людської психіки.

“Гумор, так само, як і сарказм, і сміх є засобом реалізації людської агресії, засобом розрядки”, – сказала вона.

“Буває, у людини трапляється відразу кілька неприємностей. Людина починає кричати, шукати винних. Іноді їй вдається піднятися над своїм станом і посміятися над ситуацією. Гумор діє як захисна реакція на стрес. Він допомагає не зруйнувати людину, запобігти деякі психічні розлади”, – сказала Крушельницька.

У міжособистісних і навіть у міжгрупових конфліктах гумор є первинним засобом, щоб загладити конфлікти, вважає Крушельницька. Зазвичай людина жартує з тими, з якими підтримує неформальні відносини. Якщо ж у людей різний соціальний статус, наприклад, начальник і підлеглий, професор і студент, після жарту, який зазвичай виходить від старшого “за званням”, відносини стають більш рівними, переходять у сферу неформального спілкування.

Гумор – це серйозна зброя, що може знищити ворога”, – зазначила професор.

При цьому психолог підкреслила, що до першоквітневих жартів потрібно ставитися спокійно.

“Якщо ваші колеги 1 квітня передали вам доручення зателефонувати начальнику, ви подзвонили, а виявилося, що він не просив, не ображайтеся на цей жарт. Краще посмійтеся над собою разом з ними. По-перше, вони пожартували вдало, адже сьогодні 1 квітня, а по-друге, пам’ятайте, що відсутність у людини почуття гумору вважається негативною характеристикою”, – зауважила Крушельницька.

“Основний гормон, який виділяється, це все-таки серотонін, або як його ще називають “гормон щастя “, і він виділяється в будь-яких позитивних моментах, при позитивних емоціях”, – сказала лікар-ендокринолог, дієтолог Катерина Александрова.

За її словами, вироблення серотоніну також можуть стимулювати солодкі продукти, наприклад, шоколад, банани, морозиво, торт.

Надворі весна і тому в деяких людей у ​​цей час з’являється весняна депресія. За словами Александрової, з весняною депресією найкраще боротися фізичними навантаженнями, перемагаючи свої лінощі і слабкість, тому що навантаження активізують вироблення серотоніну та інших гормонів, які стимулюють обмін речовин.

“Можна в раціон харчування додавати банан. Якщо їх їсти в розумній кількості, то це не сприятиме збільшенню ваги. Іноді можна трохи побалувати себе солодким”, – вважає дієтолог.

Джерело rian.ru

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.