Новини України. 19 квітня. Депутати Львівської обласної ради звернуться до Міністерства закордонних справ України з проханням захистити Івана Дем’янюка як жертву міжнародної змови.

Львівська обласна рада (облрада)
Львівська облрада ще раз попросить МЗС відреагувати на "справу Дем'янюка"

Про це повідомив депутат Львівської облради Михайло Барбара під час прес-конференції сьогодні.

Він зазначив, що одним із обов’язків країни є захищати своїх громадян. І хоча Іван Дем’янюк наразі не має громадянства жодної країни, він все ж є корінним українцем, тому Україна, на думку депутата, повинна надати йому відповідну юридичну підтримку і добитися його звільнення.

«Ми відправимо своє звернення до МЗС і нехай вони перестануть займати позицію страуса і говорити «моя хата скраю», – зазначив Михайло Барбара.

Водночас заступник голови УРП Ростислав Новоженець зазначив, що на звернення депутатів під час сесії обласної ради 2009 року, яке було скеровано до президента, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та Міністерства закордонних справ прийшла лише одна відповідь від Міністерства закордонних справ. На рівні заступника директора договірно-правового департаменту на прізвище Пахіль МЗС відповіло так: «Позиція України на підтримку Дем’янюка може негативно позначитись на іміджі нашої держави».

Депутати вважають, що оскільки керівників німецьких концтаборів у ФРН було виправдано та виплачено їм моральну компенсацію за сталінські репресії, то утримування звичайного охоронця під вартою – це «відвертий фарс».

«Ми думаємо, що вся ця справа лопне, як мильна бульбашка, розіб’ється в тріски. Але країни-змовниці, які хочуть перекинути всю вину за вбивств євреїв на Україну не зупиняться. Іспанці вже вимагають екстрадиції Івана Дем’янюка до їх країни, оскільки він нібито вбив знищив 150 іспанців. Наша влада повинна допомогти уродженцю України відстояти свою честь та забезпечити йому гідні умови для життя», – сказав Ростислав Новоженець.

Нагадаємо, розсекречені документи Клівлендського відділення ФБР поставили під сумнів ключовий доказ проти уродженця України Івана Дем’янюка, якого вважають посібником нацистів і звинувачують у причетності до вбивств десятків тисяч євреїв.

Прокуратура Мюнхена звинувачує 90-річного українця у злочинах проти людяності, тортурах, співучасті у численних вбивствах.

За версією слідства, Дем’янюк служив у декількох концтаборах крім Собібора: Треблінці, Майданеку, Флоссенбюргу, Травниках, де працював наглядачем і обслуговував газові камери.

Через свою жорстокість, впевнені слідчі, саме Дем’янюк був відомий серед ув’язнених Собібора як Іван Грозний.

У 1952 році Дем’янюк перебрався до США, де влаштувався в автомайстерню.

В 90-х роках Дем’янюка уже засуджували до смертної кари в Ізраїлі, проте в останній момент захист довів, що докази проти Дем’янюка сфабриковані.

У 2001 році його почали судити, висунувши обвинувачення у скоєні військових злочинів. На початку 2010 року Дем’янюка екстрадували до Німеччини.

Якщо цього разу злочини Івана (Джона) Дем’янюка знов не вдасться довести, то про справу уродженця України прийдеться забути назавжди.

Справа Дем’янюка викликала великий резонанс в Україні. У 2009 році депутати Львівської обласної ради заявили, що вважають цей процес міжнародною змовою з метою дискредитації українців і України в очах світової громадськості, а матеріали цієї справи сфальшовані та сфабриковані ще КДБ.

За матеріалами Вголос

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.