Новини України. 7 квітня. Радіоактивний викид під час вибуху на Чорнобильській АЕС 1986 році спричинив значні шкоди для багатьох країн світу. Про це йдеться у звіті Greenpeace, оприлюдненому напередодні міжнародної конференції, присвяченій ситуації на ЧАЕС.

ЧАЕС
Наслідки ЧАЕС досі тривожать Україну і світ

Згідно зі звітом екологів, найбільшої шкоди завдав викид у повітря радіоактивного елементу цезію-137 (Cs – 137), період напіврозпаду якого складає більше 30 років. Розповсюдження цього елементу відбувається через молоко, рибу та інші продукти харчування.

У березні 2011, команда Greenpeace відвідала кілька районів Рівненської та Житомирської областей, де раніше було виявлено завищену норму цезію-137, та зібрала зразки продуктів харчування, які входять у щоденний раціон.

Результати проведеного аналізу засвідчили, що продукти харчування на територіях, які зазнали найбільшого радіоактивного забруднення після Чорнобильської трагедії, й надалі піддаються радіоактивному опроміненню.

Цезій-137 залишається елементом, який найбільше забруднює харчі. Також у продуктах харчування присутні й інші шкідливі радіонукліди.

Таким чином, на думку організації Greenpeace закривати програми постійного моніторингу поширення радіоактивного забруднення зарано.

Як повідомлялось, нещодавно Кабінет міністрів вирішив виділити 490 млн гривень із державного бюджету на підтримку безпечного стану енергоблоків і об’єкта «Укриття» на ЧАЕС.

Джерело Тиждень

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.