Новини економіки. 28 квітня. Представники горілчаної галузі звернулися до прем’єра Миколи Азарова із проханням підвищити мінімальну роздрібну ціну на горілку.

Горілка подорожчає?

Як йдеться у їхньому офіційному зверненні, виробники просять підвищити ціну на 45%, або на 8,14 гривень, до 26,1 гривні за пляшку ємністю 0,5 літра.

“Відповідно до проведених розрахунків, мінімальна оптово-відпускна ціна з підприємства-виробника має бути не нижче 17,7 гривень, а мінімальна роздрібна ціна не нижче 26,1 гривень за 0,5 літра пляшку горілки”, – йдеться у зверненні.

Виробники підкреслили, що це найменше можливе підвищення ціни з урахуванням всіх факторів.

При зниженій купівельній спроможності в розрахунках ціни була закладена мінімальна рентабельність виробництва, при цьому консолідована позиція враховує інтереси як дрібних, так і великих виробників.

Необхідність перегляду виробники пояснюють подорожчанням основних складових, формуючу виробничу собівартість лікеро-горілчаних напоїв: двічі була підвищена ставка акцизного збору; ціна спирту збільшилася з 70 гривень/дал до 155 гривень; вартість склотари зросла на 20%.

Вони також повідомили, що зараз питання збільшення мінімальних цін перебуває на розгляді в Міністерстві економічного розвитку й торгівлі.

При цьому у зверненні представники галузі просять Азарова дати доручення відповідним органам виконавчої влади прискорити розробку змін у чинне законодавство в частині підвищення мінімальних цін на лікеро-горілчану продукцію.

Звернення підписане директором асоціації “УкргорілкаІваном Жолнером, а також керівниками лікеро-горілчаного заводу “Прайм“, “Національної горілчаної компанії”, Золотоноського ЛГЗ “Златогор“, Кременчуцького ЛГЗ, Кримської горілчаної компанії.

У жовтні 2010 року Мінекономіки ініціювало підвищення мінімальної роздрібної ціни на горілку на 14% до 20,5 гривень/пляшка.

Зараз мінімальна роздрібна ціна на горілку встановлена на рівні 17,96 гривень/пляшка.

Джерело Економічна правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.