Новини політики. 21вітня. Директор ЦРУ Леон Панетта є одним із найбільш ймовірних кандидатів на пост голови Пентагону.

леон панетта
Леон Панетта може очолити Пентагон

“Кілька експертів повідомили Cable, що директор ЦРУ Леон Панетта і президент центру стратегічних і міжнародних досліджень Джон Хемрі – фінансові “яструби “, найкращим чином підходять на пост глави Пентагону“, – повідомляється у блозі.

Нинішній міністр оборони Роберт Гейтс залишить свій пост, мабуть, цього літа. Він не раз говорив про намір піти у відставку в 2011 році, майже за рік до президентських виборів у США. Головною причиною бажання піти на пенсію Гейтс назвав початок нового виборчого циклу в США. За його словами, він хоче звільнити кабінет для нового міністра, щоб той встиг попрацювати рік із чинною адміністрацією, до початку виборів.

За даними Cable, майбутній глава міністерства оборони повинен бути, в першу чергу, експертом з фінансової частини: йому доведеться реалізовувати запропоновану Білим домом програму жорсткої економії коштів.

Кілька днів тому президент США Барак Обама у великій промові в університеті Джорджа Вашингтона поставив перед країною завдання скоротити бюджетний дефіцит на 4 трильйони доларів максимум за 12 років. Крім того, президент доручив своїй адміністрації в найближчі роки скоротити оборонні витрати на 400 мільярдів доларів.

“Успішний кандидат на місце Гейтса повинен володіти трьома якостями: глибоким досвідом і знаннями у сфері складання військового бюджету, впливом у конгресі і цілковитою лояльністю рішенням Обами в першу чергу добитися скорочення витрат”, – повідомляється у блозі Cable.

Панетта користується довірою Білого дому, протягом багатьох років був конгресменом і володіє широкими зв’язками в обох партіях. Крім того, при Біллі Клінтоні він очолював бюджетний комітет палати представників. Ці три факти його біографії, відзначають автори блогу, роблять його ідеальним кандидатом на пост глави військового відомства.

Хемрі при Клінтоні займав пост заступника глави Пентагону, якийсь час очолював фінансове управління відомства. Його добре знають у конгресі, а завдяки помірним поглядам й дипломатичності він зберіг добрі стосунки і з демократами, і з республіканцями.

Третім можливим кандидатом Cable називає нинішнього заступника міністра оборони з політичних питань Мішель Флоурной. Тим не менш, її шанси блог оцінює як слабші, ніж шанси Панетти і Хемрі.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.