Новини світу. 23 квітня. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав сирійське керівництво негайно припинити застосування сили проти учасників антиурядових протестів.

Сирія, заворушення
Заворушення у Сирії привернули увагу світу

Пан Гі Мун, перебуваючи з візитом у Москві, нагадав сирійській владі про її зобов’язання поважати міжнародні норми прав людини, включаючи право на свободу вираження та мирні зібрання, а також свободу друку, зазначила прес-служба ООН.

За даними ряду великих світових інформагентств, в акціях опозиції по всій Сирії взяли участь кілька десятків тисяч людей. Сирійські сили безпеки застосували проти учасників демонстрацій вогнепальну зброю і сльозогінний газ, у результаті чого, за повідомленнями, що надходять, є вбиті.

“Генеральний секретар знову заявив про необхідність незалежного, прозорого та ефективного розслідування вбивств. Беручи до уваги зняття надзвичайного стану і програму реформ, проголошену президентом Сирії Башаром Асадом, генеральний секретар підкреслив свою переконаність у тому, що тільки всеосяжний діалог і ефективна реалізація реформ можуть відповідати законним сподіванням сирійського народу і гарантувати громадський мир і порядок “, – повідомила прес-служба.

Нагадаємо, заворушення в Сирії почалися в середині березня після арешту групи школярів у розташованому на кордоні з Йорданією місті Дераа, які писали антиурядові гасла на стінах. Люди вийшли на вулиці з вимогою звільнити їх. Пізніше демонстрації поширилися на інші регіони країни.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.