Новини України. 9 квітня. Російський монополіст “Газпром” не піде на зниження ціни на газ для України без злиття з “Нафтогазом”.

Газпром, Нафтогаз
"Газпром" знизить ціну на газ лише при злитті "Нафтогазом" - експерт

Таку думку висловив директор енергетичних програм Центру «Номос» Михайло Гончар.

“За прикладом з Білтрансгазом (за який Лукашенкові хотілося отримати 17 млрд. доларів, але потім довелося задовольнятися 2,5 млрд доларами за 50%), “Нафтогаз” оцінять дуже низько, відсотків у п’ять від вартості Газпрому, а потім на цю суму росіяни можуть поставляти в Україну дешевий газ приблизно років два-два з половиною. А, може, й менше – хто знає, що ще може трапитися на світовому ринку?” – пояснює експерт.

Але без злиття “Нафтогазу” з “Газпромом”, на дешевий газ розраховувати не варто навіть в рамках Митного союзу, відзначає Михайло Гончар.

Тому що НАК для російського монополіста – це «можливість маніпулювати внутрішньоукраїнськими цінами на газ, “золотий ключик” до активів українського олігархату.

“Тому дешевий газ може обійтися надто дорого не тільки Україні як державі, а й окремим її не найбіднішим громадянам, для яких, можливо, суверенітет країни не така вже й велика цінність, але які навряд чи хочуть, щоб хтось великий і сильний заліз у їхню власну кишеню”, – вважає експерт.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.