Новини світу. 6 квітня. Японія. На першому з шести енергоблоків аварійної атомної станції знову накопичується водень, що може загрожувати черговим вибухом.

Фукусіма
Фукусіма може вибухнути

Увечері 6 квітня фахівці TEPCO мають намір закачати у перший реактор АЕС газоподібний азот, щоб виключити можливість вибуху водню. Аналогічні процедури Терса може провести на другому і третьому реакторах, повідомляють агентства.

Як повідомляє японський телеканал NHK, посилаючись на компанію-оператора АЕС, водень накопичується під захисною оболонкою першого реактора, до чого, як припускають, могло привести руйнування паливних стрижнів і радіоактивна вода. TEPCO планує також закачати азот у другий і третій реактори. На всю процедуру потрібно кілька днів, при цьому не виключений викид радіації в атмосферу.

Нагадаємо, що водневі вибухи на першому і третьому енергоблоці у перші дні після землетрусу супроводжувалися викидом радіації в атмосферу, повідомляє BFM.

Експерти-атомники говорять, що навіть через майже місяць після аварії ситуацію на пошкоджених реакторах все ще не вдається взяти під контроль.

Джерело Топ ньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.