Новини світу. 12 квітня. У Росатомі вважають, що японці переоцінили загрозу, піднявши рівень радіаційної небезпеки на АЕС “Фукусіма-1” до сьомого, чорнобильського.

Фукусіма
"Фукусіма" - не Чорнобиль

Рівень небезпеки підвищили після останнього землетрусу в Японії магнітудою 6,3.

Сьомий рівень загрози оголошується при великій аварії і сильному викиді радіації. Навколишньому середовищу та населенню в цьому випадку загрожують важкі наслідки.

Проте головний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано на прес-конференції пояснив, що на відміну від аварії в Чорнобилі ситуація на “Фукусіма” не загрожує здоров’ю людей. При цьому і джерело в МАГАТЕ розповіло, що фахівці агентства також вважають, що ситуація “не викликає побоювань”.

Представник Японської комісії з ядерної та промислової безпеки (NISA) Хідехіко Нісіяма пояснив, що підвищення рівня загрози пов’язане з сумарним викидом радіації на АЕС. За його словами, за місяць після березневого землетрусу сумарний викид на “Фукусіма-1” склав від 370 тис. до 630 тис. ТБк. На Чорнобильській АЕС сумарний викид радіації досягав 5,2 млн ТБк.

Найбільш сильне випромінювання – 10 тисяч ТБк на годину – на японській АЕС зафіксували на другому реакторі. Як повідомлялося раніше, усіх працівників станції, які беруть участь у ліквідації наслідків аварії, евакуювали. Зараз евакуйовані всі жителі в радіусі 20 кілометрів від станції. Влада збирається розширити зону відчуження навколо станції до 30 кілометрів, хоча NISA визнала, що рівень радіації перевищений і в 60 кілометрах на північний захід від АЕС, і в районі до 40 кілометрів на південний захід від “Фукусіма-1“.

Офіційні особи закликають «не проводити паралелі між Чорнобилем і «Фукусімою», тому що це дві різні аварії.

Так, за словами Нісіяма, на Чорнобилі загинули 29 ліквідаторів, а на японській АЕС жодного (на “Фукусімі” знайшли тіла двох робочих, які загинули, як передбачається, у момент аварії). Також він зазначив, що на українській АЕС був повністю зруйнований ядерний реактор, на “Фукусіма-1”  він частково пошкоджений. Потужний викид стався в Чорнобилі одноразово, у Японії ж витоки були поступовими.

У Росатомі вважають, що японські фахівці неправильно оцінюють рівень загрози.

«Найімовірніше, спочатку оцінка подій була істотно занижена, оскільки усвідомлення важкості аварії прийшло до компетентних органів пізніше, але зараз здається, що маятник хитнувся в протилежний бік, і оцінка, навпаки, завищена», – заявив директор департаменту Росатому Сергій Новіков. За його словами, дози опромінення, характерні для сьомого рівня ядерної небезпеки, не набрали навіть ліквідатори. Тому говорити про те, що зараз в Японії спостерігається відповідна для сьомого рівня загроза для населення і навколишнього середовища, некоректно.

Джерело Газета. Ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.