Новини світу. 18 квітня. На парламентських виборах, що пройшли у Фінляндії в неділю перемогу здобула право-консервативна Коаліційна партія. На третьому місці націоналістична партія.

Фінляндія
Фіни надають перевагу націоналістам

За попередніми даними після підрахунку 93,9% голосів, вона отримала підтримку 19,5% виборців, які взяли участь у голосуванні, і забезпечила собі 43 мандати з 200 можливих.

На друге місце вийшла опозиційна Соціал-демократична партія президента Тар’ї Халонен, яка отримала отримала 19,2% голосів і 42 мандати.

Проте справжнім “героєм” виборів стала молода партія “Справжні фіни”, що вийшла на третє місце (19,1% і 39 мандатів). Це на 34 місця в парламенті більше в порівнянні з попередніми виборами 2007 року. Вона відібрала 28 мандатів у всіх великих і правлячих партій.

У своїй передвиборчій програмі “Справжні фіни” пропонують підвищити роль національної промисловості, обмежити міграцію в країну іноземців, забезпечити реальну незалежність країни, в тому числі від приписів ЄС, вони виступають проти перетворення Фінляндії в країну-донора для фінансових невдах ЄС, закликають повернутися до істинних сімейних і фінських цінностей.

Найбільшого фіаско зазнала правляча Партія Центру під керівництвом прем’єр-міністра Марі Ківініемі, яка отримала 16,5% голосів і заробила 35 мандатів. Це на 16 місць у парламенті менше, ніж зараз. Ківініемі вже заявила, що її партія піде в опозицію.

У той же час, голова “Справжніх фінів” Тімо Сойне не виключив, що його партія увійде до уряду, але попередив, що переговори будуть важкими.

Вибори у Фінляндії пройшли при високій активності виборців. У них взяли участь 70,4% виборців, тоді як на минулих виборах цей показник склав 68%. На відміну від попередніх виборів, спостерігати за нинішніми вперше прибула делегація ОБСЄ, до якої увійшли сім представників зі Словенії, Словаччини, Великобританії, Данії та Іспанії.

Як повідомив начальник департаменту з проведення виборів Міністерства юстиції Арто Яяскеляйнен, ОБСЄ активно спостерігає за виборами в Східній Європі і на Кавказі.

“Однак там задаються питанням: чому ОБСЄ не спостерігає за ходом виборів в західних країнах? Це і стало причиною приїзду делегації до Фінляндії“, – зазначив він.

Зарубіжні спостерігачі, за його словами, мають намір відстежити і фінансування передвиборних кампаній. Це пов’язано з розгорілася напередодні виборів дискусії навколо фінансування виборчої кампанії. В Фінляндії тільки третина кандидатів у депутати парламенту декларувала до виборів свої джерела фінансування. Подача декларації про джерела фінансування передвиборчої кампанії до дня голосування є в країні добровільною. Проте виборці активно висловлювалися за те, щоб ще приходу на виборчу дільницю мати можливість дізнатися, хто спонсорує кандидатів.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.