Новини економіки. 21 квітня. Імовірність оголошення Україною дефолту – 50 відсотків, заявляють експерти. Державний борг сягнув тієї межі, перевищувати яку надто небезпечно, наголошують вони.

А Україна все позичає...

І радять зменшити темпи запозичень. Водночас, в уряді запевняють, що ситуація є контрольованою і жодної загрози дефолту немає.

Понад 5 мільярдів доларів запозичить Україна у цьому році, не враховуючи кредиту Міжнародного валютного фонду, нагадав виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко.

Він також навів розрахунки: з наступного року стрімко збільшуються обсяги коштів, необхідних для обслуговування державного боргу. У 2012 році Україна повинна буде повернути кредиторам понад 5 мільярдів доларів, а в 2013 – більше 8 мільярдів.

Це для України ризикована ситуація, адже обсяг її боргу є близьким до 40 відсотків внутрішнього валового продукту, а аналіз світової економічної практики за останні 100 років свідчить про те, що у цій ситуації існує п’ятдесятивідсоткова ймовірність оголошення суверенного дефолту, зазначив Олег Устенко.

«Ситуація в Україні серйозна, складна, але вона не є унікальною. Є багато «якщо» для розвитку української економіки. І основне – це питання, пов’язані з тим, як далеко може піти владна команда у проведенні реформ, наскільки глибокими будуть ці реформи і наскільки швидкими», – каже він.

Уряд не має планів щодо зміни своєї боргової політики, заявив директор департаменту управління державним боргом Міністерства фінансів Сергій Макацарія. Кабінет Міністрів має необхідні важелі для контролю ситуації, запевнив він.

«Цього року до державного бюджету жодної копійки від Міжнародного валютного фонду не надійде. Все, що буде, якщо буде, піде у резерви Національного банку. Я би не сказав, що це проїдання. Весь світ живе у борг. Ми не допустимо дефолту. У нас постійні залишки на валютних рахунках уряду. 20-25 мільярдів щодня, у нас є», – зауважив урядовець.

У цьому році Україна впорається з ситуацією, утім якщо темпи нарощування боргу не знизяться, то дефолт може стати невідворотним, вважає директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

«Ситуація далеко не однозначна. У такій ситуації ускладнюється процес напрацювання адекватних інструментів. Я би хотів звернути увагу на певні додаткові ризики. У першу чергу, ця ситуація пов’язана з тим, що в останні роки ми нарощували державний борг надто швидко. Консолідований зовнішній борг України за три роки зріс надзвичайно. Приріст, якщо рахувати співвідношення з внутрішнім валовим продуктом, найбільший у Європі», – наголосив експерт.

Водночас, фахівці радять продовжувати співпрацю з Міжнародним валютним фондом, оскільки її припинення може негативно вплинути на інвестиційні рейтинги України. Утім, МВФ, за словами експертів, через непрозорість української економіки, затримав черговий транш на суму 15,6 мільярдів гривень, який мав надійти на рахунки Мінфіну ще у березні.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.