Новини світу. 29 квітня. США. Багатомільйонний позов поданий проти Google через чутки про те, що iPhone і iPad таємно стежать за своїми власниками.

Google стежить за кожним

Дві мешканки американського штату Мічіган подали до суду на Google, звинувативши компанію у неправомірному відстеженні місця розташування користувачів. У рамках колективного судового позову жінки вимагають від пошукового гіганта компенсацію в розмірі $50 млн, повідомляє CNews з посиланням на The Register і Detroit News.

За даними дослідження, проведеного експертом у сфері інформаційної безпеки Семі Камкаром (Samy Kamkar) – інформацію він розмістив у своєму блозі, – смартфони на Android відсилають в Google унікальні MAC-адреси, які потрапляють в радіус дії хот-спотів Wi-Fi, їх рівень сигналу і GPS-координати, а також унікальний номер мобільного пристрою.

Незважаючи на те, що, як запевняють в Google, дана інформація надається анонімно, експерт упевнений, що при необхідності компанія може за дві секунди визначити, де користувач живе і працює (з допомогою ідентифікатора смартфона). Подали позов Джулі Браун (Julie Brown) і Кейлі Моласкі (Kayla Molaski). які стверджують, що відправка зазначеної інформації представляє серйозну небезпеку. Наприклад, вона може потрапити до рук зловмисників, які можуть використовувати її для переслідування жертви.

Крім того, позивачі вважають, що компанія Google не повідомила користувачів належним чином про вбудований в свою мобільну операційну систему механізмі відстеження, відзначає РИА «Новости».

Вимоги позивачів складаються у відключенні компанією Google функції відстежування місцеположення в наступних версіях операційної системи Android, а також виплати компенсації за порушення прав користувачів (позов претендує на статус колективного). Представники Google минулого тижня за запитами ЗМІ підтвердили факт зберігання і обробки інформації про місцезнаходження користувачів, підкреслюючи, що передані компанії дані анонімні, тобто не дозволяють встановити особу власника пристрою.

Компанія Apple, яка виявилася в центрі скандалу, пов’язаного з відображенням розташування користувачів iPhone і iPad, в середу відкинула звинувачення в стеженні.

Як повідомив у четвер американський сенатор Ел Франкен (Al Franken), слухання за участю представників Apple і Google “стане першим кроком у дослідженні питання, чи відповідає законодавство у сфері захисту таємниці приватного життя споживачів, зокрема, смартфонів і планшетів, прогресу технологій”.

До речі, функція відстежування місцеположення вбудована і в мобільну операційну систему Windows Phone 7, розроблену корпорацією Microsoft.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.