Новини України. 30 квітня. Екс-глава “Нафтогазу” Олег Дубина підтвердив під час очної ставки Юлією Тимошенко, що вона мала підстави давати директиви для укладання газових контрактів із “Газпромом” у січні 2009 року.

Юлія Тимошенко
Тимошенко все робила правильно?

Як повідомляє ДТ, Дубина засвідчив, що наприкінці 2008 року Тимошенко і прем’єр Росії Володимир Путін досягли домовленості про продаж “Газпромом” НАК “Нафтогаз” в 2009 році газу за ціною 235 дол.

У той же час лобісти “РосУкрЕнерго” в якості альтернативи дійсно пропонували в “Газпромі” газ по 285 доларів.

Дубина також повідомив, що 31 січня 2008 року він був відкликаний з переговорів з російською стороною особисто президентом Віктором Ющенком.

На початку 2009 року керівництво Росії запропонувало політичну ціну – 450 дол. за тисяча кубометрів, тому Дубина не міг прийняти самостійно рішення про підписання контракту і звернувся до Тимошенко.

“Контракт у січні 2009-го підписали за погодженням з нею – ціна в 450 дол. стала базовою у формулі, але середня ціна газу на цей рік склала 228 дол.”, – пише видання.

“Таким чином, свідчення Дубини підтверджують, що для прийняття рішень і підготовки директиви у Тимошенко були формальні підстави”, – зазначає ДТ.

“Доповнити ці свідчення могла б тільки російська сторона – якби побажала в цьому брати участь. Однак неспроста, мабуть, Юлія Володимирівна настільки завзято бравує своєю доступністю для Генпрокуратури. Ніякої інформації з Москви проти Тимошенко, яка могла б стати аргументом у суді, Україна, очевидно, не отримає”, – пише видання.

Як повідомлялося, Генпрокуратура 13 квітня пред’явила звинувачення Тимошенко у перевищенні посадових повноважень при укладенні угоди на постачання російського газу в 2009 році. Кримінальну справу також порушили проти екс-голови “Нафтогазу” Олега Дубини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.