Новини світу. 5 квітня. Вероніка Абу-Сісі, дружина палестинського інженера, викраденого агентами ізраїльської розвідки “Моссад” у лютому цього року з поїзда Харків-Київ, зажадала від ООН і уряду України втрутитися в ситуацію для звільнення її чоловіка.

Абу-Сісі
Дірар Абу-Сісі

“Викрадення людей і утримання під вартою суперечить міжнародному праву”, – сказала Абу-Сісі, повідомляють палестинські ЗМІ.

Дружина Абу-Сісі додала, що її чоловік не винен за всіма пунктами звинувачення проти нього, і що головною причиною його арешту є бажання Тель-Авіва перервати розроблений ним проект для розвитку єдиної електростанції в Газі.

Вероніка Абу-Сісі, так само, як і представники ХАМАС, заперечує будь-які стосунки між її чоловіком і бойовиками. В даний час дружина Абу-Сісі знаходиться в Києві, вона намагається вмовити уряд своєї країни чинити тиск на Ізраїль, щоб повернути свого чоловіка. Їх шестеро дітей живуть в секторі Газа, де вони перебувають під наглядом сестри Абу-Сісі Сюзан.

Слова дружини палестинського інженера стали першою реакцією на звинувачення, які пред’явив Ізраїлем Дірару Абу-Сісі – палестинському інженеру, який пропав у лютому і Україні і пізніше знайшовся в одній з ізраїльських в’язниць.

Ізраїль звинувачує Абу-Сісі в розробці з 2002 року ракетної зброї для бойовиків в секторі Газа, а також в створенні на основі “військової академії” правлячого в анклаві руху ХАМАС.

Ізраїльська прокуратура напередодні пред’явила 42-річному Абу-Сісі звинувачення за дев’ятьма статтях, пов’язаними із замахом на вбивство сотень ізраїльтян, участю в діяльності терористичної організації і виробництвом зброї.

Сам підозрюваний, який офіційно вважався одним з керівників єдиної в секторі Газа електростанції, наполягає на своїй невинності і заперечує зв’язки з ХАМАС.

Згідно зі звинуваченням, сам Абу-Сісі навчався в одному з військово-інженерних вузів Харкова, де отримав “великі знання в області розробки ракет, у тому числі ракетних двигунів, систем управління і стабілізації”.

Зі слів родичів, Абу-Сісі, який претендував на отримання громадянства України, зник у ніч на 19 лютого, коли їхав в поїзді з Харкова до Києва. Його дружина-українка Вероніка Абу-Сісі звинуватила ізраїльську розвідку “Моссад” у викраденні чоловіка. Правоохоронні органи України наполягають на непричетності до зникнення палестинця.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.