Новини культури. 4 квітня. Донбас. “Донбас-тур” письменника Сергія Жадана, запланований на 5-7 квітня 2011 року, знаходиться під загрозою зриву.

Сергій Жадан
Хтось намагається зірвати тур Жадана

Луганський український драматичний театр і Донецький національний університет дали офіційну відмову в наданні своїх залів для презентації роману “Ворошиловград”.

Як повідомили в прес-службі правозахисного центру “Поступ”, адміністрація театру мотивує своє рішення великою кількістю репетицій, запланованих на цей період. Донецький університет пояснює небажання прийняти у своїх стінах відомого поета і прозаїка завантаженістю студентів під час модульного тижня.

“У нас є інформація, на підставі якої можна стверджувати, що місцева влада навмисно перешкоджає проведенню заходів, котрі піднімають гострі суспільні проблеми. Підготовка до “Донбас-туру” Сергія Жадана почалася два місяці тому, коли Жадан ще був в Німеччині. Вже тоді провели зустріч з директором театру і досягли усних домовленостей з надання приміщення. А за тиждень до приїзду Жадана до Луганську, коли тур був анонсований у ЗМІ, а афіші розклеєні – плани адміністрації різко помінялися. Ці факти лише підтверджують наміри уряду встановити в Україні політичну цензуру”, – вважає організатор туру, прес-офіцер Кампанії проти встановлення цензури в Україні Ярослав Мінкін.

Раніше Жадан приєднався до громадської кампанії проти встановлення цензури в Україні, і його виступи спрямовані на підтримку цієї ініціативи.

Тим не менш, зустрічі з читачами відбудуться. У Донецьку Жадан виступить 5 квітня о 20:00 у “Chicago music hall”, в Луганську шанувальники зустрінуться з письменником 6 квітня о 18:00 біля центрального входу до Луганського українського драматичного театру, де відбудеться презентація роману “Ворошиловград” і літературна акція протесту.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.