Огляд преси. 18 квітня. У порівнянні з золотом долар обрушився у небувалу прірву.

Долар програє у світовій війні валют
Долар програє у світовій війні валют

Такі валюти, як китайський юань, дихають у потилицю основній світовій резервній валюті, пише видання Die Welt.

“Долар переживає в даний час кризу довіри, яку підриває провідне положення цієї валюти. Все більше гравців сумніваються в тому, що долар надалі буде виконувати функцію основного опорного стовпа фінансової системи. Такі сумніви висловлюють і багатоорієнтовані на експорт країни, перш за все в Азії, де накопичені гігантські валютні резерви”.

Якщо ще в 1970-х року за унцію золота (31,1 г) давали 35 доларів, то сьогодні вже 1488 доларів. На думку Райнгарда Хельмута з берлінського ICM InvestmentBank, “недавній стрибок ціни на золото став яскраво вираженим негативним сигналом для долара”.

Так, валютні резерви Китаю оцінюються в більш ніж 3 трлн доларів, причому простежується тенденція до накопичення як доларової складової резервів, так і до покупки інших валют. Це дає змогу владі КНР стримувати зростання юаня. “США й інші країни наполягають на тому, щоб Пекін послабив валютний контроль”, – пише автор, додаючи, що МВФ назвав фінансову політику Китаю фактором ризику для світової економіки, що почала одужувати після глобальної кризи.

З січня курс долара в порівнянні з євро знизився на 8% – і це при тому, що єдина європейська валюта теж не може похвалитися жвавістю. Однак, на думку аналітиків, чекати історичної прірви березня 2008 року, коли за долар давали 1,60 євро, не доводиться. Що стосується ціни на золото, то вона може рушити в напрямку 1600 доларів за унцію.

Як би там не було, але американська економіка все ще наймогутніша в світі, причому, практично вдвічі перевищують наступну за величиною – китайську. Проте чи настільки вона динамічна, щоб формувати єдину резервну валюту? Після фінансової кризи експерти відзначають триваючу рецесію в деяких сегментах економіки США. Побоювання пов’язані і з завзято високою інфляцією, що становить 9%.

Динаміку демонструють і такі великі країни, що розвиваються, як Бразилія, Росія, Індія і Китай. Проте, констатує німецьке видання, ще не настав час для зміни провідної валюти з долара на юань. Зростання юаня до долара склав за минулі 12 місяців всього 4,5%.

Джерело Die Welt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.