Огляд преси. 1 квітня. Довіра до правлячого в Росії тандему – президента Дмитра Медведєва і прем’єра Володимира Путіна – скотилася в березні цього року до найнижчої позначки за весь час його існування.

Путін і Медведєв
Який сценарій на виборах розіграє тандем Путін-Медведєв?

Про це у статті для австрійської Der Standard “Політика за зачиненими дверима” пише Верена Дітхельм.

Причиною не в останню чергу є зростаюче в народі нерозуміння, хто в березні 2012 року стане кандидатом на посаду президента. 45-річний Медведєв і 59-річний Путін до цих пір незмінно запевняли, що разом будуть вирішувати, хто піде на вибори.

Проте до оголошення цього рішення пройде ще якийсь час. І як тільки в цьому питанні щось виясниться, друга половина тандему перетвориться на “кульгаву качку”, вважає російський соціолог Ольга Криштановська, яка займається вивченням еліт.

“Російська політика – це угода за закритими дверима”, – констатує Криштановська в статті, опублікованій в “Независимой газете”. З цієї причини поки допустимо дискутувати лише про те, що буде в Росії після президентських виборів. Можливі, як вважає автор статті, такі сценарії:

Сценарій 1: Путін, провівши чотири роки на посаді прем’єр-міністра, знову повертається до Кремля. Більшість політологів вважають такий розвиток подій найбільш ймовірним.

Сценарій 2: Медведєв залишається на другий президентський термін, Путін править країною з Білого дому.

Сценарій 3: таємнича “третя людина” приймає вищу посаду в державі. У зв’язку з цим можуть розглядатися кандидатури керівника адміністрації президента Сергія Наришкіна, мера Москви Сергія Собяніна і віце-прем’єра Ігоря Шувалова. Проте справжня влада залишиться в руках Володимира Путіна, підсумовує автор статті.

За матеріалами Der Standard

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.