Огляд преси. 14 квітня. В процесі проти Джона Дем’янюка стара доповідь ФБР викликала нові хвилювання.

Учасники "справи Дем'янюка" сперечаються щодо достовірності його ID

Про це йдеться в статті на сайті журналу Der Spiegel.

25 років тому американський слідчий засумнівався в достовірності службового посвідчення підозрюваного, що сьогодні захист використовує як підставу для паузи у процесі.

При цьому, ймовірно, жоден інший документ в історії юстиції не досліджувався так часто, як цей аусвайс, відзначає автор статті. Захисник Дем’янюка Ульріх Буш вимагає призначити перерву з тим, щоб продовжити пошуки виправдувальних матеріалів у США. При цьому Буш вказує на доповідь ФБР від 4 березня 1985 року, в якій висловлено сумнів у справжності посвідчення. Як він стверджує, цілком можливо, що даний документ є фальшивкою ГКБ.

Згідно з твердженням сторони звинувачення вважається доведеним, що Дем’янюк служив охоронцем у таборі смерті Собібор у 1943 році, де було знищено тисячі євреїв. Прокурор Ханс Йоахім Лутц стверджує, що будь-який представник охорони брав участь в рутинного знищення людей, хоч поки що немає доказів конкретних дій Дем’янюка.

У відповідь захист вказує , що їх підзахисний, який виїхав у травні 2009 року в Німеччину, не може бути звинувачений у тому, що він коли-небудь був охоронцем у Собіборі. І оскільки він, будучи молодим радянським солдатом, потрапив у німецький полон, він сам є жертвою.

Справа Дем’янюка, якому вже виповнилося 90 років, триває 30 років. Його одного разу вже передавали з США до Ізраїлю, де він постав перед судом за звинуваченнями у злочинах, скоєних у таборі Треблінка, але це виявилося помилкою. Дем’янюк повернувся до США, однак американські слідчі органи не залишили його в спокої.

Що стосується згаданого аусвайса, то він досліджувався німецькими експертами кілька разів в лютому 2009 року, відзначає автор. А колись пройшов численні дослідження експертами з Ізраїлю та США. Вирок у процесі Дем’янюка очікується в травні. Звинувачення вимагає 6 років в’язниці.

За матеріалами Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.