Новини України. 5 квітня. Народні депутати пропонують парламенту заборонити куріння тютюнових виробів водіям транспортних засобів. Законопроект передбачає і заборону “тютюну орального вжитку”.

куріння за кермом, водій
В Україні хочуть заборонити курити за кермом

Відповідний законопроект Лілія Григорович, Володимир Карпук та Зиновій Шкутяк (всі – блок “Наша Україна – Народна Самооборона”) зареєстрували в Раді 1 квітня, повідомляє “Український тиждень”.

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, куріння водіїв за кермом призводить до численних дорожньо-транспортних пригод і пожеж, особливо в літній час.

За даними авторів законопроекту, наприклад, у Великій Британії в законі “Про правила дорожнього руху” куріння водієм за кермом закріплено як правопорушення і встановлено штраф у розмірі 5 тисяч у.о.

Депутати пропонують ввести на законодавчому рівні термін “тютюн орального вжитку” і заборонити його продаж.

Під тютюном орального споживання вони пропонують визначити “всі продукти, призначені для орального споживання, крім продуктів, які жують або курять, створені повністю або частково з тютюну у вигляді пилу, дрібних частинок, або в їх комбінації, особливо ті, які представлені у дозованих або пористих конвертах або у вигляді, який передбачається для продукту, готового до вживання”.

Законопроект також передбачає додаткове зазначення на пачці, коробці або сувенірній упаковці тютюнової продукції, а також в рекламі тютюнових виробів інформацію про зміст моноксиду вуглецю в димі однієї сигарети.

У пояснювальній записці наголошується, що навіть незначна кількість моноксиду вуглецю, який надходить у повітря і вдихається людиною, може викликати нудоту і запаморочення, а вдихання повітря, в якому міститься 0,3% СО за обсягом, може призвести до смерті людини.

Нагадаємо, наприкінці березня Кабінет Міністрів затвердив малюнки, що входять у додаткові медичні попередження про шкоду куріння, для їх розміщення на упаковках тютюнових виробів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.