Новини політики. 2 квітня. В України скоро можуть виникнути серйозні проблеми зі збереженням її територіального простору.

Богдан Данилишин

Таку думку для Дзеркала тижня висловив академік НАН України, колишній міністр економіки Богдан Данилишин.

«Зіставляючи тенденції розвитку землекористування в світі і в Україні, слід відзначити дві протилежні тенденції. У світі – простори, придатні для життя, все більше перенаселяються, дефіцитними стають повітря і вода, землю для забудови багато країн відвойовують у моря, зростає навантаження на родючі грунти. В Україні навпаки – є значні резерви території, населення країни помітно скорочується, якість житлових умов, охорони здоров’я, побутових послуг, соціального страхування погіршується. Є всі підстави вважати, що в найближчі 25 років природного приросту населення в Україні не буде відбуватися», – зазначає Данилишин.

За його словами, у разі посилення таких негативних тенденцій в України незабаром можуть виникнути серйозні проблеми зі збереженням її територіального простору.

«Реальністю є те, що не так вже й далеко від державних кордонів України живуть народи з швидко зростаючим населенням, тому українські землі природним чином можуть стати об’єктом міграції їх населення», – підкреслює екс-міністр.

Він вважає, що протистояти таким процесам можна лише шляхом оздоровлення економічної ситуації в Україні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.