Новини  світу. 16 квітня. Тиждень тому китайські війська перекрили доступ води і їжі в тибетський монастир, де в ув’язненні опинилися 2500 осіб.

Тибет
Китайські війська ув'язнили монахів

Самоспалення 21 річного тибетського ченця 16 березня в Аббі, районі Китаю, де переважно живуть одні тибетці, сколихнуло світову громадськість. Після того, як вогонь погасили, його били палицями.

У п’ятницю Далай-лама XIV заявив, що ситуація може стати вибухонебезпечною і спричинити непоправні наслідки для народу Тибету в Нгабі.

“У зв’язку з цим я закликаю ченців і народ Тибету відмовитися від будь-яких необачних вчинків, які можуть послужити приводом для прийняття рішучих заходів місцевою владою”, – додав духовний лідер тибетців.

Подібні виклики режиму комуністичній партії траплялися і раніше.

Наприклад, у 2008 році прихильники Далай-лами, буддистські ченці і громадяни тибетських областей Китаю, вступали в боротьбу з військами уряду.

У березні Далай-лама склав свої політичні регалії, а новий політичний лідер ще не обраний.

Китайські влада ухвалила радикальні методи боротьби з акцією протесту.

“Військові нацьковують на ченців собак і б’ють місцеве населення”, – повідомляє спостерігач з прав людини.

“Міжнародні організації з захисту прав людини подвоїли свою увагу до проблеми в регіоні після численних повідомлень, що військові перевищують свої повноваження і нехтують законом. Все це – частина кампанії, в ході якої почастішали викрадення та арешти правозахисників і онлайн-активістів”, – додав спостерігач.

Джерело LifeNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.