Новини здоров’я. 12 квітня. Відомого виробника засобів особистої гігієни компанію Colgate звинуватили в тому, що вона викрала стародавній рецепт індійської зубної пасти та використовувала його в комерційних цілях.

зубна паста
Компанія "позичила" рецепт пасти в індійців

Густонаселені країни, що розвиваються, такі як Індія, стають бажаною метою для великих західних корпорацій, що наповнюють їх своєю продукцією і отримують величезні прибутки, часто, використовуючи для цього традиції підкореної ними нації.

Компанію Colgate підозрють у крадіжці найдавнішого індійського рецепта зубної пасти, який вона запатентувала в США в червні минулого року. Нову формулу назвали «червоним трав’яним засобом для чищення зубів», і до її складу входять такі речовини, як камфора, гвоздична олія, чорний перець і м’ята. Саме ці інгредієнти використовувалися при виготовленні традиційних зубних паст в Індії протягом багатьох століть.

“Цей зубний порошок є класичним, а його складові відомі з давніх-давен. Ними користувалися звичайні індуси протягом тисячоліть. Як же його можливо запатентувати?” – запитують представники Асоціації виробників традиційних ліків. Вони закликають індійський уряд втрутитися в інцидент і оскаржити законність патенту Colgate. В іншому випадку ці дії можуть стати прецедентом для «крадіжки» і патентування інших традиційних рецептів з метою отримання фінансової вигоди.

Що стосується Colgate, представники компанії ніяк не коментують те, що відбувається. У патенті сказано, що формула відрізняється від традиційної індійської тим, що до її складу входить червоних оксид заліза, якого немає в народному засобі для чищення зубів. Індійська влада у відповідь на «піратські захоплення» національних рецептів створює мільйони веб-сторінок, на яких документують стародавні формули і оголошують їх власністю Індії.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.