Новини науки. 23 квітня. Експерименти вчених підтвердили: чоловіки і жінки не тільки відрізняються один від одного фізіологічно, але і мислять по-різному, сприймаючи навколишній світ і приймаючи рішення.

чоловіки і жінки
Чоловіки і жінки по-різному сприймають світ

Чоловіки більш схильні бачити світ «чорно-білим», приймаючи однозначні рішення, в той час як жінки здатні розрізняти його відтінки, а відтак їхні вердикти є менш категоричними.

У ході експериментів дослідники з університету Ворвіка просили 113 волонтерів визначити, наскільки добре 50 предметів відповідають параметрам певних категорій: частково, повністю або не відповідають.

Наприклад, їм слід було визначити, чи є помідор фруктом, або фарба – інструментом. У результаті виявилося, що чоловіки частіше «рубали з плеча», однозначно заявляючи, що помідор є (або не є) фруктом. Жінки, з іншого боку, часто займали менш категоричну позицію. Вони на 23% частіше визнавали, що визначення предмета може бути спірним.

Безумовно, той факт, що жінки і чоловіки по-різному визначають предмети, не означає, що один метод кращий від іншого, підкреслюють вчені. Приміром, чоловіки-лікарі можуть швидше і впевненіше поставити діагноз. З одного боку, швидкий діагноз передбачає своєчасне лікування, а з іншого боку, людина може сильно постраждати, якщо діагноз виявиться неправильним. У багатьох ситуаціях більш відкритий підхід до постановки діагнозу може бути набагато ефективніший.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.