Новини України. 21 квітня.Червоний радянський прапор отримав офіційний статус і 9 травня 2011 року буде вивішений на адміністративних будівлях України.

прапор СРСР
Радянський прапор майорітиме по Україні на День Перемоги

Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до закону України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)”.

Прийняття закону супроводжувалося протестами депутатів від опозиції і частковим блокуванням трибуни.

Відповідно до закону, «Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу і його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати виду штурмового прапора ста п’ятдесятого ордена Кутузова II ступеня Іріцької стрілецької дивізії».

Закон визначає порядок використання копій Прапора Перемоги. Згідно з ним, червоний прапор використовується:

– біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса;

– під час урочистих заходів, присвячених Дню Перемоги, здійснюваних органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, громадськими об’єднаннями, покладання вінків до Могили Невідомого Солдата в Києві та інших пам’ятників Великої Вітчизняної війни 1941 — 1945 у День Перемоги та інші дні, пов’язані з подіями Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років — Дні звільнення та Дні оборони населених пунктів від німецько-фашистських загарбників;

– офіційний піднімається в День Перемоги на будинках (щоглах, флагштоках) поряд з Державним прапором України;

Проект закону “Про внесення змін до закону України “Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років” (щодо порядку офіційного використання копій Прапора Перемоги)” зареєстрований у Верховній Раді 24 лютого групою депутатів від фракцій КПУ, Партії регіонів і Блоку Литвина.

Раніше повідомлялося, що Івано-Франківські обласна і міська ради заборонили використовувати «антиконституційні» червоні прапори.

Депутати Тернопільської міської ради 8 квітня прийняли рішення заборонити розміщення радянської символіки на державних установах та комунальних підприємствах Тернополя. Але для внесення цього питання до порядку денного сесії Тернопільської облради не вистачило голосів.

Раніше Львівська обласна рада ухвалила заяву про недопущення вивішування червоних радянських прапорів на всіх адміністративних будівлях 9 травня. Заява направлена ​​до Житомирської обласної, Одеської та Севастопольської міських рад, які вирішили вивішувати радянський прапор у цей день.

Джерело ДТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.