Новини здоров’я. 23 квітня. Через чверть століття після Чорнобильської катастрофи не вщухає дискусія навколо питання про кількість жертв атомної аварії.

Чорнобиль
Чорнобиль не дає про себе забути

Німецький науковець Хаґен Шерб стверджує, що офіційні дані занижені. Такого висновку він дійшов, проаналізувавши разом з іншими колегами з мюнхенського відділення Центру імені Гельмгольца низку різних досліджень.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, нараховується кілька десятків безпосередніх жертв Чорнобильської катастрофи. У близько шести тисяч осіб розвинулися ракові захворювання, що теж пов’язують із аварією на атомному реакторі.

Хаґен Шерб, який спеціалізується на статистиці, доходить, однак, зовсім іншого висновку. Упродовж минулих років він проаналізував дані про тяжкі захворювання й народження дітей із фізичними вадами в Європі.

Науковцям особливо впало в око те, що в регіонах, де осіла радіоактивна хмара, збільшилась кількість захворювань на рак щитовидної залози й на світ з’явилося більше дітей із синдромом Дауна.

Подібних висновків стосовно ситуації в Західному Берліні дійшов і берлінський генетик Карл Шперлінг. Він теж помітив збільшення кількості новонароджених із хворобою Дауна.

«Проводячи вимірювання, ми й нині отримуємо сильно підвищені результати – понад тисячу бекерелів на кілограм грибів або десятки тисяч на кілограм дичини. Отже, ми ще маємо екстремально велику кількість чорнобильської активності», – розповіла Крістіна Хакер із мюнхенського Інституту довкілля.

Експерти з Центру імені Гельмголца вказують і на зміну в співвідношенні жіночих і чоловічих статей: у регіонах із підвищеною радіоацією народжується відчутно менше дівчат. Шерб не виключає, що через викликаний опроміненнями генетичний ефект у Європі нині – на 440 тисяч дівчат менше.

Подібні статистичні аномалії науковці помітили й поблизу інших атомних електростанцій. У радіусі близько 35 кілометрів навколо АЕС народжується більше хлопчиків. «Це означає, що в цих регіонах бракує дівчат», – каже Хаґен Шерб.

На думку наукового працівника Центру імені Гельмгольца, Всесвітня організація охорони здоров’я мала б заново оцінити наслідки чорнобильської катастрофи – і не тільки в Україні й Білорусі, а в усій Європі. «ВООЗ повинна врахувати, нарешті, чисельні дослідження в цій сфері. Однак, досі цього не зроблено», – критикує Хаґен Шерб.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.