Новини світу. 15 квітня. Чеська Республіка виділить Україні 2,6 мільйонів євро для будівництва захисного саркофагу на Чорнобильській АЕС.

реактор, Чорнобильська АЕС
Чехія долучається до будівництва захисного саркофагу на Чорнобильській АЕС

Відповідне рішення прийняла влада Чехії, повідомляє МЗС країни.

Кошти надійдуть до міжнародного фонду “Укриття”, який пізніше профінансує будівництво захисної споруди навколо аварійного реактора. Передбачається, що саркофаг повинен захистити навколишнє середовище від шкідливої радіації на близько 100 років.

До чорнобильського фонду до кінця минулого року свій внесок зробили 29 країн і ЄС на загальну суму 864 млн. євро. Потрібно ще понад 100 мільйонів євро. Очікується, що фонду мають дати кошти країни, які ще не робили відповідного внеску, повідомляють novinky.cz з посиланням на чеське МЗС.

Водночас Кабінет Міністрів України збільшить свій внесок до міжнародного фонду “Укриття” в два рази, на $54 млн., – до $104,1 млн.

Відповідну постанову було прийнято 13 квітня. Згідно з документом, у період з 1997-2010 рр. Україна перерахувала “Укриттю” $48,4 млн. замість потрібних $50 млн.

У фінансуванні проекту будівництва саркофагу готовий взяти участь Європейський банк реконструкції та розвитку. Питання Чорнобиля обговорюватиметься на конференції та зустрічі країн-донорів 19 квітня.

Нагадаємо, 16 квітня цього року виповниться 25 років з часу вибуху на Чорнобильській АЕС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.