Новини світу. 19 квітня. Британський підданий Ендрю Раян засуджений на 70 діб позбавлення волі за спалення Корану.

Ендрю Раян
Ендрю Раяна засудили до 70 діб тюрми через спалення Корану

Раян вкрав Коран з бібліотеки міста Карлайл і спалив його біля пам’ятника в центрі цього населеного пункту. Незабаром після цього – 19 січня – місцева поліція затримала порушника, повідомляє Daily Mail.

Суддя Джеральд Чок, оголошуючи вирок, заявив, що підсудний спланував і здійснив “театральний” акт нетерпимості: навмисно вкрав книгу і влаштував зі своїх дій шоу, яке завдало моральні страждання частині суспільства.

При цьому суддя підкреслив, що Раян, як і будь-яка людина, вільний висловлювати свій протест, але не таким чином, який він обрав.

Крім того, підсудному пригадали його колишні витівки, включаючи використання расистських викриків на стадіоні і опір поліції при затриманні.

“У вас, хлопче, за плечима довга історія насильства і неналежної поведінки”, – сказав суддя.

В результаті Раяна визнали винним у крадіжці книги і розпалюванні ворожнечі на релігійному ґрунті. Прихильники засудженого, що знаходилися в залі судових засідань, після оголошення вироку визнали покарання занадто суворим для такого вчинку, коментуючи подію зауваженнями на кшталт “і це вони називають правосуддям”.

За словами адвокатів засудженого, на спалення Корану його спонукали дії радикально налаштованих мусульман. Так, один з них, Емдадур Чоудурі, в День вшанування загиблих солдатів прилюдно спалив символ цього дня – червоні маки і кричав, що полеглі британці горять у пеклі.

Адвокати Раяна звернули увагу суду на те, що він сам служив в армії, а кілька його родичів теж є ветеранами Королівських збройних сил.

За свій вчинок Чоудурі отримав покарання у вигляді штрафу в 50 фунтів стерлінгів. Ця обставина дала привід Раяну, якого вели із залу суду у в’язницю, крикнути судді “А що ж щодо спалених маків?!”. Суддя не відповів засудженому.

Як повідомлялося раніше, чутки про спалення Корану спровокували хвилю обурення в Афганістані. Місцеві мусульмани, обурені тим, що “десь в Америці” спалили Коран (йдеться про акцію, ініціатором якої виступив радикальний пастор Террі Джонс), напали на місію ООН в Мазарі-Шаріфі і вбили кілька іноземних фахівців, які працювали там.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.