Новини світу. 23 квітня. Відео. Благодатний вогонь, який вважається одним із чудес православного християнства, зійшов у храмі Гробу Господнього в Єрусалимі.

Благодатний вогонь
Прочани у храмі Гробу Господнього, де зійшов Благодатний вогонь

Вогонь зайнявся чудесним чином у Кувуклії – каплиці всередині храму, над кам’яним ложем, на якому покоїлося у Велику суботу поховане Тіло Христа. Благодатний вогонь з’явився у відповідь на молитви патріарха Єрусалимського Феофіла і тисяч паломників, що зібралися в цей день у храмі Гробу Господнього і на прилеглих до нього вулицях.

За традицією, всі свічки й світильники в храмі були погашені заздалегідь. Патріарх Єрусалимський Феофіл знаходився в кувуклії один, без будь-яких підручних засобів для отримання вогню. Після того, як диво сходження вогню відбулося, патріарх Феофіл передав Благодатний вогонь вірним, які перебували при Кувуклії.

З року в рік до храму Гробу Господнього в Єрусалимі з’їжджаються тисячі паломників для того, щоб стати свідками сходження Благодатного вогню, який з’являється у відповідь на молитви тисяч вірних.

Храм Гробу Господнього був побудований у IV столітті нашої ери на місці, де завершився земний шлях Ісуса Христа. Сьогодні храм ділять кілька християнських церков. Велика частина святинь належить Єрусалимській православній церкви, є також вірменський, коптський, сирійський і францисканський боковий вівтарі.

Найсвятішим місцем храму вважається Кувуклія – каплиця над Гробом Господнім. У ній знаходиться кам’яне ложе, де покоїлося тіло Спасителя після розп’яття і до Його чудесного Воскресіння. Вважається, що саме тут і з’являється Благодатний вогонь.

Досі сходження Благодатного вогню не пояснили з наукової точки зору, і його поява в храмі Гробу Господнього, як і раніше сприймається багатьма як диво. Християни вірять у божественне походження вогню і в те, що він займається за молитвами паломників і православного патріарха.

Церемонія отримання Благодатного вогню називається літанією і складається з цілого ряду ритуалів, серед яких – перевірка кувуклії на наявність джерел вогню і опечатування входу до каплиці великою восковою печаткою.

Опівдні починається Хресний хід від Єрусалимської патріархії до входу в кувуклію. У неї вносять велику лампаду, в якій повинен загорітися вогонь і 33 свічки (роки земного життя Ісуса Христа).

За багатовіковим звичаєм, Єрусалимський патріарх входить до каплиці в одному полотняному підряснику. Це робиться для того, щоб всі присутні змогли переконатися, що він не проносить із собою ні сірників, ні запальнички, ні будь-яких інших предметів для добування вогню. Після того, як патріарх входить у Кувуклію, вхід опечатують, і починається очікування дива сходження Благодатного вогню. Воно може тривати від декількох хвилин до декількох годин. У цей час вірні, які знаходяться в храмі, також моляться про сходження Святого вогню і каються у своїх гріхах. За переказами, якщо Благодатний вогонь не зійде, це стане жахливою ознакою для всього людства, а ті, що зібралися в храмі загинуть.

Очевидці свідчать, що через якийсь час після входу патріарха у Кувуклію в храмі починають відбуватися незрозумілі явища: виникають спалахи блакитного кольору, які можуть спалахувати в будь-якому напрямку, а з отвору в куполі храму на Гріб Господній опускається вертикальний широкий стовп світла. Незабаром у Кувуклії займається Благодатний вогонь – і патріарх Єрусалимський передає його вірним, які тримають у руках великі святкові свічки. Нерідко лампадки і свічки в руках присутніх у храмі спалахують самі собою. У перші хвилини Благодатний вогонь абсолютно не обпалює, так що багато вірних вмиваються вогнем.

 Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.