Новини світу. 6 квітня. Лівія. На боці лівійської урядової армії воюють білоруські офіцери.

Лівія
ЗМІ стверджують, що за Каддафі воюють білоруські офіцери

Вони не беруть участі у бойових діях, але постійно знаходяться на лінії фронту і виступають у ролі радників, повідомляє газета “Комсомольська правда”.

За даними цього видання, в Лівії можуть знаходитися декілька сотень фахівців з Білорусії, які ніяк не пов’язані з Міністерством оборони, а укладали особисті контракти. За неофіційною інформацією, зарплата найманців становить приблизно 3000 доларів США на місяць.

Частина військових були офіційно направлені в Білорусію ще до початку війни, однак відразу після початку заворушень вони були евакуйовані до Мінська.

Російські військові фахівці в останні роки в Лівію не їздили. Москва обмежувалася постачаннями озброєння в цю країну.

У радянські часи СРСР активно співпрацював з Лівією. В країні знаходилися сотні фахівців, а офіцери лівійської армії нерідко їздили на навчання та стажування в Москву та інші міста Радянського Союзу. Проте після 1991 року активну співпрацю було перервано.

Варто відзначити, що уряд Лівії і опозиція неодноразово звинувачували один одного у використанні найманців. У Бенгазі стверджують, що основу армії Каддафі становлять вихідці з інших африканських країн, яким платять величезні гонорари, а в Тріполі заявляють, що серед заколотників чимало бойовиків “Аль-Каїди“, а загальний тренінг здійснюють фахівці з ЦРУ.

Останні кілька днів ситуація на лівійських фронтах стабілізувалася. Урядова армія і заколотники ведуть запеклі бої за місто Марса-ель-Брега, проте жодній зі сторін поки не вдається домогтися переваги.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.