Новини здоров’я. 10 квітня. Якщо людину мучить безсоння, вона витрачає кількість енергії, яка необхідне для подолання 2 кілометрів. А це дорівнює стільком калоріям, скільки містяться у двох бутербродах.

безсоння
Безсонні ночі можуть бути і корисними

«Хоча кількість зекономленої енергії під час сну може здатися невеликою, вона насправді більша, ніж ми очікували», – заявляє автор дослідження, професор Кеннет Райт.

Результати роботи Райта основані на спостереженні за сімома дорослими людьми, які протягом трьох днів дотримувалися постільного режиму і дієти. Учасники дослідження спали вісім годин у перший день, а на другий і третій день вони були позбавлені сну, після чого знову відновили нормальний режим неспання і сну.

Вчені прийшли до висновку, що протягом 24 годин після безсонної ночі, волонтери витрачали на 7% більше енергії, ніж при звичайному режимі. Райт і його колеги вважають, що організм, позбавлений сну, компенсує відсутність відпочинку великою витратою енергії на здійснення будь-яких дій.

Варто відзначити, що під час сну людина не тільки економить, але і витрачає енергію, наприклад, на навчання і запам’ятовування, різні фізіологічні процеси, роботу імунної системи і синтез гормонів.

Усіх, кому в голову прийде позбавити себе сну з метою схуднення, дослідники попереджають: попередні роботи показали, що недолік сну пов’язаний із погіршенням процесів мислення та … набором зайвої ваги!

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.