Уряд Італії під керівництво Сільвіо Берлусконі передав римський Колізей в оренду приватному підприємцю, власнику взуттєвої марки Tod’s Дієго делла Валле.

Колізей
Колізей і право використання його зображення віддали в оренду

Глава модного бренду отримав право на проведення реконструкції світового пам’ятки культури. Угода з владою Італії, підписана терміном на 15 років, передбачає, що делла Валле буде спонсором реконструкції і вкладе в неї 25 млн євро, пише Corriere della Sera.

За оцінками міністерства культури Італії, ремонт Колізею має зайняти не більше двох-трьох років. Група Tod’s, яка буде оплачувати всі витрати, необхідні для поновлення історичної пам’ятки, має намір приступити до реконструкції вже в другій половині 2011 року.

Підписаний Дієго делла Валле і владою країни контракт викликав бурхливе обговорення в італійських ЗМІ. Незважаючи на те, що сам бізнесмен неодноразово заявляв про те, що не розглядає відновлення Колізею «як спосіб заробити», за умовами угоди глава Tod’s отримає низку ексклюзивних переваг в обмін на свої багатомільйонні інвестиції.

Так, як зазначає газета, Рим надав делла Валле унікальне право на використання зображення Колізею в комерційних цілях; крім цього, підприємець зареєструє новий товарний знак – «Друзі Колізею» (Amici del Colosseo) – і зможе розміщувати логотип Tod’s на входах амфітеатру.

Рішення влади надати подібні права бізнесменові, який тісно пов’язаний з Сільвіо Берлусконі, стало причиною невдоволення італійської профспілки UIL, яка подала скаргу в прокуратуру Риму. У профспілці вважають, що операція з передачі Колізею делла Валле порушує закон, тому що відповідно до Конституції Італії, Колізей може належати тільки державі.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.