Огляд преси. 11 березня. Прем’єр-міністр Італії жорстко розкритикував ЄС за байдужість до проблеми нелегальних іммігрантів.

Сільвіо Берлусконі
Сільвіо Берлусконі

Італійський острів Лампедуза перетворився на символ надзвичайної ситуації через безперервне прибуття нелегальних іммігрантів і став причиною складної дипломатичної кризи в рамках ЄС, пише Емануеле Лауріа в газеті La Repubblica.

Прибувши на острів Лампедуза вдруге за останні 10 днів, італійський прем’єр-міністр заявив: “Європа – це щось справжнє і конкретне, або її зовсім немає. У такому випадку краще нам знову жити порізно і кожному окремо боротися зі своїми страхами і егоїзмом”. Це послання адресовано структурам ЄС і урядам країн – на чолі з Францією і Німеччиною – не надто налаштованих відкривати свої кордони іммігрантам, яким Італія готується надати тимчасові види на проживання.

Берлусконі звернувся до Брюсселю: “Європа повинна розділити з нами прийом іммігрантів. Проблема імміграції може бути тільки загальноєвропейською проблемою”. На майбутньому саміті міністрів внутрішніх справ ЄС (в понеділок у Брюсселі) глава МВС Італії має намір поставити такі питання: застосування європейської директиви щодо міжнародного захисту, декрет про тимчасові види на проживання, надання додаткових коштів для управління надзвичайною ситуацією, що склалася.

Лампедуза стала символом надзвичайної ситуації і причиною дипломатичної кризи. Президент Італії Джорджіо Наполітано закликав до прийняття спільного рішення: “Європа, – сказав він, – з питання про імміграцію повинна говорити в один голос”. Напруженість в Європі дуже висока, і, як зауважив голова італійського Сенату Ренато Скіфані: відчувається недолік “справжніх європейських братніх почуттів”, говориться в статті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.