Новини України. 29 квітня. У березні 2011 року ціни на бензин так вдарили по гаманцях українців, що його стали купувати менше.

АЗС, бензин, заправка
Під виглядом 95 можуть продавати 92

За даними Держслужби статистики, обсяги реалізації пального скоротилися на більш ніж 5% в порівнянні з минулим роком. Натомість зросли масштаби продажу дизпалива, майже на 7%.

Хоча і в січні, і в лютому показник реалізації демонстрував “плюс” у порівнянні з 2010 р., аналітики прогнозують подальше падіння обсягів споживання.

Інша цікава тенденція – на оптовому ринку. З початку року 95-го бензину трейдери закупили в середньому на 15% менше. При цьому 92-го – на 16% більше.

Експерти впевнені, що це свідчить про оптимізацію якості палива, що характерно в основному для невеликих мереж, які не витримують цінового коридору від Міненерговугілля.

“Перша складова в тому, що реально споживачі почали переходити на більш низькосортну марку, намагаючись заощадити. І друге, самі автозаправні мережі стали переходити на торгівлю 92-го під виглядом 95-го для підвищення своєї рентабельності”, – заявив Сергій Куюн, експерт ринку нафтопродуктів.

Джерело Лб

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.