Новини України. 14 квітня. Україна і Бразилія можуть реалізувати спільний проект із будівництва космодрому до 2014 року.

Микола Азаров
Азаров запланував космодром

Про це заявив прем’єр Микола Азаров за підсумками зустрічі з президентом Бразилії Ділмою Руссефом під час Боаоського азіатського форуму в Китаї.

“Ми говорили про великий проект із будівництва космодрому”, – сказав він, – домовилися опрацювати цей проект до такої міри, щоб можна було в найкоротші терміни , буквально за 2-2,5 роки його  реалізувати”, – уточнив прем’єр.

За словами Азарова, Україна має намір брати участь як в проектуванні будівництва, у роботах з його створення, так і в наступному забезпеченні ракетоносіями.

Як уточнили в прес-службі прем’єра, сторони обговорюють можливість паритетного фінансування будівництва космодрому в Алькантарі.

Космодром “Алькантара” розташований у північній частині Бразилії поблизу узбережжя Атлантичного океану. Функціонує з 1997 року. Призначений для запусків штучних супутників Землі.

У майбутньому передбачається створення міжнародного комерційного космодрому.

Перший і поки що єдиний запуск ракети-носія з космодрому здійснили 2 листопада 1997 року. У цей день стартувала бразильська ракета-носій із супутником SCD-2A. Запуск закінчився невдачею.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.