Новини світу. 7 квітня. Німеччина. Адміністративний суд Берліна зайнявся розглядом справи про урочистий закритий обід у федеральному відомстві канцлера, який Ангела Меркель в квітні 2008 року провела на честь глави Deutsche Bank Йозефа Акермана

Ангела Меркель
Меркель судять за обід з фінансистами

Ще в 2009 році журналісти телепрограми “Report Mainz” повідомили, що обід був присвячений 60-річчю Акермана і що, таким чином, фінансист, який очолює найбільший приватний банк ФРН, відзначив ювілей за рахунок платників податків.

Ангела Меркель тоді відкинула всі закиди, заявивши, що мова йшла не на святкування ювілею Акермана, а всього лише на “супутню 60-річчю вечерю” і бесіду, в якій взяли участь представники бізнесу, наукової спільноти та діячі культури.

Нинішній позов до адміністративного суду Берліна поданий главою неурядової організації Foodwatch Тіло Боде (Thilo Bode) і адвокатом Катею Пінк (Katja Pink). Боде і Пінк зажадали від федерального відомства канцлера надати їм документи, що стосуються обіду.

Повідомляється, що позивачам надали лише частину паперів, при цьому імена кількох гостей були замазані, а з тексту вітальної промови канцлера були вилучені цілі абзаци. Прохання Боде і Пінк оприлюднити виписки з календаря зустрічей канцлера була відхилена.

Позивачі просять суд зобов’язати відомство канцлера надати їм доступ до документів про обід, посилаючись при цьому на закон про свободу інформації. За словами Тіло Боде, вже наявні дані дозволяють зробити висновок, що “лобістам вдалося домогтися такої довірчої близькості між канцлером і фінансовими колами, що необхідна від незалежного уряду дистанція вже не дотримувалася”.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.