Новини світу. 27 квітня. Влада США дозволила американським компаніям купувати нафту у підприємств, які контролює лівійська опозиція.

Нафта
Американські компанії зможуть купувати нафту у лівійської опозиції

Відповідне розпорядження опублікувало управління з контролю за іноземними активами Казначейства США.

Відповідно до документа, обмеження не будуть поширюватися на компанії, які торгують нафтою, газом і нафтопродуктами з території, підконтрольної Перехідній національній раді Лівії.

Нагадаємо, в березні 2011р. Міністерство фінансів США наклало санкції на 14 фірм, контрольованих Національною нафтовою корпорацією Лівії. Зокрема, були заморожені активи таких компаній, як Arabian Gulf Oil Company, Ras Lanuf Oil and Gas Processing Company і Waha Oil Company. Цей крок був викликаний побоюваннями, що доходи від продажу нафти можуть піти на фінансування бойових підрозділів, лояльних М. Каддафі.

25 лютого 2011р. президент США Барак Обама видав указ заморозити активи М. Каддафі і його дітей, а також уряду Лівії та інших державних структур північноафриканської держави. Разом із тим, 26 лютого США прийняли резолюцію РБ ООН щодо Лівії, яка також закликала заморожувати рахунки та інші активи М. Каддафі і його поплічників.

Лівійська опозиція розраховувала почати продавати нафту, щоб отримати гроші на придбання зброї. Однак плани бунтівників зазнали невдачі, коли урядова армія відбила важливі нафтові центри Рас Лануф і Марса-ель-Брега. До того ж був пошкоджений трубопровід, по якому нафта надходила в порт Бенгазі.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.