Новини науки. 19 квітня. Генетична спадщина людей бере коріння з Африки і ймовірно саме на цьому континенті вперше зародилася людська мова.

Африка
У Африці зародилась людська мова

Новозеландські вчені аналізували фонеми – мінімальні одиниці звукового ладу мови, – і помітили, що найбільш старі мови володіють більш багатою гамою фонем, ніж ті, які розвивалися пізніше.

У міру того, як люди мігрували з Африки і стали заселяти інші регіони, генетична різноманітність поступово зменшувалася. Це ж стосується і фонемічної різноманітності. У діалектах африканських країн використовується найбільша кількість фонем, а ось у Південній Америці і на тропічних островах Тихого океану кількість фонем у мовленні є мінімальною.

За словами вчених, куточки світу, які були заселені порівняно недавно, мають меншу кількість фонем, на відміну від країн Африки на південь від Сахари. Чим далі від цього регіону, тим бідніший звуковий ряд мови. «Це дослідження є дивовижною детективною роботою, проливає світло на еволюцію людини через лінзу мови. У такому ракурсі цю проблему ще ніхто не розглядав», – зазначають колеги новозеландських вчених із університету Гори Синай, США.

Незважаючи на те, що Африка є колискою мов, це не означає, що африканські діалекти більш складні, різноманітні або багаті.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.