Новини України. 20 квітня. У період з 20 – 31 березня і 4 – 14 квітня 2011 року компанія Research & Branding Group провела дослідження громадської думки населення України щодо ставлення українців до атомної енергетики.

Українці не хочуть в Україні АЕС

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Як повідомляє компанія, збір інформації проводився методом особистого інтерв’ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися за квотною вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за місцем проживання (область), статтю і віком. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 і 2077 осіб.

Середня похибка дослідження складає + -2,2%.

За результатами дослідження чверть жителів країни (24%) на сьогоднішній день вважають українські АЕС в цілому безпечними, тоді як дві третини опитаних (66%) дотримуються протилежної точки зору.

“До 25-ї річниці аварії на ЧАЕС в українців немає єдиної думки щодо майбутнього атомної енергетики: 40% українців згодні з тим, що майбутнє людства за атомною енергетикою, тоді як 38% – дотримуються протилежної точки зору”, – повідомляє прес-служба.

Близько 2/3 українців (61%) як найбільш перспективних для України джерел виробництва електроенергії вважають відновлювані та альтернативні джерела (сонце, вітер, вода). Традиційні джерела (газ, вугілля) назвали по 18% опитаних, а ядерну енергетику – 16%.

Як говориться в повідомлення, на тлі аварії на японській АЕС «Фукусіма-1» більшість українців (70%) на сьогоднішній день вважають, що сучасні атомні електростанції не забезпечують безпеку громадян і недопущення нових катастроф. Протилежної думки дотримується 18% жителів України.

Майже половина жителів України (47%) вважають, що на даний момент в Україні слід призупинити розвиток діючих атомних програм. Третина респондентів (32%) з такою позицією не згодні і не змогли відповісти 21% опитаних респондентів.

“Третина українців (30%) вважають, що в даний час необхідно призупинити будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС, чверть опитаних (24%) вважають, що їхнє будівництво необхідно продовжити, а кожен п’ятий українець (22%) – виступає за повну відмову від їх будівництва”, – стверджує компанія.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.