Новини здоров’я. 4 березня. Фтористі з’єднання в зубних пастах і засобах для полоскання рота, які покликані запобігти розвитку карієсу, можуть бути, насправді, неефективними. Справа в тому, що так званий захисний шар, що утворюється ними, дуже тонкий, пише The Times of India.

Захиститися від карієсу важче ніж здавалося

Франк Мюллер, спеціаліст з експериментальної фізики, разом з колегами з Університету Саар у Німеччині підкреслює: карієс – одна з основних проблем світової охорони здоров’я. Приміром, тільки в США громадяни витрачають понад 50 мільярдів доларів щороку на лікування карієсу.

Відомо: фтористі з’єднання роблять емаль (міцну, білу субстанцію, яка покриває поверхню зубів) несприйнятливою до руйнування. Останнє ж дослідження виявило, що фтористий шар, що утворюється на поверхні зуба, в реальності має товщину всього в шість нанометрів.

Так, для утворення захисного шару завтовшки в людський волос, буде потрібно майже 10000 стандартних верств фтористого з’єднання. Треба сказати, отримані дані повністю збігаються з результатами попередніх наукових робіт, які стверджували, що захисний шар від 10 до 100 разів товщі.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.