Новини України. 12 березня. Керівники видань та журналісти просять Президента України захистити їх від утисків зі сторони місцевої влади.

преса, ЗМІ, цензура, тиск
Журналісти просять Януковича захистити їх від тиску міського голови

“Ми, керівники видань і журналісти Чернівецької області, звертаємося до Вас через кричущі факти утисків свободи слова з боку Чернівецького міського голови Миколи Федорука та депутатської меншості, яка його підтримує”, – про це йдеться у заяві чернівецьких журналістів.

“Віднедавна телеканал “Чернівці”, у якому Чернівецька міська рада має пакет акцій, розпочав регулярні трансляції засідань сесії міської ради. Це нововведення, спрямоване на більшу поінформованість громади міста, виборців, які делегували представляти свої інтереси депутатів від різних політичних сил у органи представницької влади, викликало неабиякий інтерес та схвалення усіх без винятку чернівчан. Люди нарешті повірили, що дії міської ради, котра донедавна працювала в режимі закритого акціонерного товариства, стануть прозорими для громадян міста. Проте, коли депутатська більшість почала ставити гострі запитання, що стосуються спрямування бюджетних коштів і фінансового стану на таких бюджетоутворюючих комунальних підприємствах як “Калинівський ринок”, “Чернівціводоканал”, Департамент містобудування тощо, трансляцію сесій у прямому ефірі заборонили”, – зазначається у заяві.

Журналісти вважають, що “зроблено це було в ієзуїтський спосіб: міський голова дав вказівку своїм технічним службам, без яких трансляція неможлива, не з’являтися до сесійної зали”.

“Бригада тележурналістів, що була готова транслювати сесію, так і не змогла приступити до роботи. Мешканці Чернівців, і ми, представники засобів масової інформації, хочемо запитати у міського голови: “Яка така секретна і закрита інформація озвучується у сесійній залі, що вона не може стати доступною для громади, котра обирала і міського голову, і депутатський корпус?” – йдеться у заяві.

“Шановний пане Президент, пане Голова Верховної Ради України, шановний пане Прем’єр-міністр, вельмишановні представники вітчизняних і міжнародних організацій, просимо вас дати належну оцінку фактам порушення Конституції України щодо свободи слова у стінах Чернівецької міської ради“, – наголошують журналісти.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.