Новини світу. 23 березня. Чотири військових журналісти The New York Times, що побували в лівійському полоні опублікували в своїй газеті репортаж, присвячений тому, як лівійські солдати протягом шести днів, поки вони були в полоні, застосовували до них силу і погрожували вбивством

тюрма
Журналістам New York Times погрожували відрубати голову

В полон потрапили репортери Ентоні Шадід і Стефан Фаррел і фотокореспонденти Тайлер Хікс і Лінс Аддару.

Журналісти пишуть, що їх захопили 15 березня, коли водій помилково в’їхав в контрольно-пропускний пункт лівійських сил.

Як тільки журналістів виволокли з машини, на позиції прихильників Каддафі почалася атака повстанців. Кілька солдатів разом з полоненими журналістами сховалися в найближчому одноповерховому будинку. Там військовослужбовці обшукали іноземців, а потім зв’язали їх за допомогою шматків дроту і тканини. Як повідомив згодом один з полонених, перші кілька хвилин їх жорстоко били, незважаючи на те, що вони були зв’язані.

Один солдат вдарив у ніс Аддару і сказав їй: «Ви можете померти сьогодні. А можливо і ні».

У репортажі сказано, що їх водій Муххамед до цих пір не знайдений, хоча Аддару бачила тіло якогось чоловіка в машині, що знаходилася у лівійської армії.

«Ми ще не знаємо, чи було це тіло Мухаммеда. Воно до цих пір не знайдено. Якщо він помер, то ми будемо до кінця життя нести на собі цей тягар, що невинна людина загинула через нас, через наш неправильний вибір, який ми зробили заради статті, яка не варта смерті людини», – розповів Тайлер Хікс.

Репортер стверджує, що лівійські солдати погрожували відрубати йому голову.

Шдід написав, що йому так міцно прикололи наручники, що він втратив свідомість, поки не звільнився від них.

Муки репортерів закінчилися після допиту в будівлі військової розвідки, де прокурор пообіцяв їм припинити жорстоке поводження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.