Новини економыки. 13 березня. Федір Ярошенко вважає, що без підйому економіки України неможливе підвищення соціальних стандартів і зарплат бюджетникам.

Федір Ярошенко
Ярошенко думає, що соціальні стандарти підвищилися

Так міністр фінансів відповів на запитання, чи будуть переглянуті розміри заробітної плати педагогам, які мають намір вийти 21-22 березня на акції протесту.

За словами міністра, «проблеми, які є в нашій країні, вони накопичувалися десятками років, і сьогодні, дійсно, у нас невелика зарплата, невеликі виплати, і за один рік здійснити всі перерахунки, які ми робили по вчителям, по лікарях неможливо».

Ярошенко нагадав, що тільки за минулий 2010 рік «соціальні стандарти для громадян України були підняті майже на третину і в три рази перевищують інфляцію».

Він перерахував, що мінімальна пенсія в Україні збільшилася на 20%, заробітна плата зросла більш ніж на 20% при інфляції 9,1%.

«Всі соціальні виплати в державі в 2010 році збільшилися практично на 24,1% і в порівнянні з 2009 роком вони зросли на 43 млрд. грн », -. вважає Ярошенко. При цьому він додав: «Так, 43 млрд. грн. були спрямовані на підвищення соціальних стандартів. Раніше звучали тільки мрії, але Президент наш прийшов до керівництва та скоординовані дії його, уряду України, всієї професійної команди … хоча ніхто не вірив, що ці соціальні стандарти будуть виконані, але всі обіцяні – були виконані. Я більше вам скажу – ми їх виплатили практично за 2-2,5 місяці … зробили всі перерахунки і системно виплатили».

Глава Мінфіну також підкреслив, що Україна сьогодні є однією з небагатьох країн, яка через кризу не пішла на скорочення бюджетних витрат.

«Україна – це країна єдина, одна з тих, які можна по пальцях однієї руки перерахувати, коли у світі йде криза і всі скорочують бюджетні витрати, всі – Португалія, Іспанія, Ірландія, Німеччина, Великобританія, всі підвищують податки, ставки збільшують, а Україна … Це одна країна, яка, завдяки Президентові нашої країни, ми добилися і знизили податкове навантаження на економіку нашої держави та одночасно підвищуємо соціальні стандарти», – пояснив Ярошенко.

За його словами, і Президент Віктор Янукович, і прем’єр-міністр Микола Азаров працюють над тим, щоб в Україні заходили іноземні інвестиції, щоб економіка країни запрацювала в потрібному ритмі, і це стало б запорукою підвищення добробуту населення.

«Ми місяцями проводили дискусії і відстояли. І Президент, і прем’єр-міністр Микола Янович Азаров проводив численні масштабні зустрічі, тому що в реальний сектор економіки нашої держави інвестори не хочуть приходити, тому що ми всі хочемо підвищувати соціальні стандарти, як ви кажете, хочемо всім підняти, бюджетникам (тарифні ставки за зарплатами). Але за рахунок чого? За рахунок чого їх підняти», -? Сказав Ярошенко, ще раз нагадавши, що минулого року соцстандарти «ми і так підняли на 43 млрд. грн.».

Міністр фінансів переконаний, що «нам треба піднімати і балансувати економіку нашої держави, і економіка повинна розвиватися, і тоді буде розвиватися добробут наших громадян, тут всі ці речі пов’язані».

«А ми хочемо, щоб нам, українцям, всі світові організації … Коли я зустрічаюся з банкірами, вони кажуть: «Що ж це, ми кредитували вас, а ви нічого не хочете робити», – поскаржився Ярошенко. І при цьому, звертаючись до журналістів, зазначив: «Вам мало хто це скаже, а я володію цими інструментами, як міністр фінансів, що Україна – єдина держава в Європі, де ми маємо такий статус розвитку і в 2010-му, і в 2011 -му, і нам треба розвиватися і в 2012 році, де соціальні стандарти громадян для нас – це перше питання».

На уточнююче питання, як скоро можна очікувати в міністерстві перегляду розмірів тарифних ставок для бюджетників у зв’язку з тим, що змінився розмір мінімальної заробітної плати в Україні, Ярошенко відповів:

«Хочу, щоб всі розуміли, – для того, щоб все підвищувати … за рахунок чого ми будемо підвищувати? Я, як міністр, не повинен вас обманювати».

21-22 березня в Україні пройдуть Всеукраїнські акції протесту працівників освіти з вимогою виконання законодавства при оплаті праці педагогів.

За словами голови Донецької обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Асі Горшкової, основна вимога акції – це «виконання законодавства у сфері освіти з оплати праці працівників галузі». Профспілковий лідер уточнила, що акція протесту пов’язана з «оплатою праці працівників освітньої галузі, розмір якої взагалі зараз не відповідає тому, яким має бути за законом».

Горшкова пояснила, що «перший розряд тарифної сітки, за якою отримують зарплату працівники бюджетної сфери, залежить від мінімальної заробітної плати», а на сьогоднішній день «прийнятим законом про бюджет» відліковий розмір майже наполовину менший, ніж мінімальна зарплата.

«Тобто, кожен вчитель сьогодні щомісяця недоотримує 300-400 грн. Оскільки перший розряд тарифної сітки не відповідає законодавчій нормі », – заявила Горшкова.

Пленум ЦК профспілки працівників освіти і науки постановив, що 21 березня акції протесту у вигляді мітингів пройдуть у всіх обласних центрах України, а також у столиці АР Крим та у місті Севастополі, а 22 березня мітинг аналогічний мітинг пройде в Києві біля стін Кабінету міністрів України.

Також цікаво дізнатися у пана Ярошенка, хто ж конкретно відчув покращення цих соціальних стандартів. Дивлячись на бюджет звичайних українців, розумієш, що вони тільки й роблять, що затягують пояс, а от мільярдери аля Ахметов тільки збільшують свої активи (з 9 до 16 млрд зелененьких за рік), то чи не єдині вони,хто відчуває покращення соціальних стандартів?

За матеріалами Деньги

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.