Новини України. 1 березня. Монумент на честь проголошення радянської влади в Україні, який розташований у центральній частині Харкова на площі Конституції, буде реконструйований та перенесений у віддалений промисловий район міста.

Харків, Пам'ятник на честь проголошення радянської влади
Харків, Пам'ятник на честь проголошення радянської влади

Про це заявив голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін.

За його словами, рішення про перенесення Монумента на честь проголошення радянської влади в Україні з площі Конституції було ухвалене кілька років тому, мало того – в той момент воно було підтримане комуністами.

“Ми брали на себе низку зобов’язань, у тому числі – капітально відремонтувати пам’ятник Леніну, що ми й виконали. Тому пам’ятник буде просто перенесено в спеціально підготовлене місце в районі ХТЗ – туди, де ми приводили до ладу Олександрівський сквер і упорядковували територію”, – сказав Михайло Добкін.

Він зазначив, що разом з площею Конституції буде реконструйована і площа Рози Люксембург, де стоїть пам’ятник Незалежності України.

“Його дуже поспішали робити, і один з авторів цього монумента сам зізнається, що було так мало часу і так терміново потрібно було все закінчити, що це, напевно, не найкраща його робота”, – сказав Михайло Добкін, підкресливши, що харків’яни мають багато нарікань до цього пам’ятника, а площа, де він знаходиться, потребує упорядкування.

Що стосується пам’ятника Леніну в центрі Харкова на майдані Свободи, то цей монумент, на думку Добкіна, має залишитися на своєму місці.

“Я хоч і змінив останнім часом своє ставлення до комуністів, але не змінив ставлення до пам’ятника Леніну: він мені як і раніше не заважає на площі Свободи“, – сказав Добкін.

Він наголосив, що це – частина нашої історії.

“Це два покоління наших з вами рідних і близьких, які або обожнювали його, або проклинали. Нехай стоїть. Якщо не повертати площі Свободи невластиву їй функцію – під час німецької окупації там був аеродром, – то пам’ятник Леніну не заважає”, – додав він.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.