Новини України. 9 березня. Будівництво цілорічного курорту Balaklava Green заплановано Green в зоні некультивованих територій Балаклавського рудоуправління (Балаклава, Крим).

Балаклава
В розвиток Балаклави інвестують $1 млрд.

Група компаній “Смарт-холдинг” планує інвестувати в цей проект 1 млрд доларів.

Як наголошується в повідомленні компанії проект створено на принципах “зеленого” (екологічного) девелопменту і буде побудовано на території чотирьох кар’єрів Балаклавського рудоуправління (Таврос, Псілерахі, Кадикой і Гасфорт) загальною площею 750 га.

Зокрема, на території ділянки Таврос передбачається створення громадської зони з ресторанами, кафе, кінотеатрами, туристичними та спортивними об’єктами. Тут же планується побудувати найбільший у Східній Європі аквапарк (60 тис. кв. м), спортивний комплекс з олімпійським басейном, океанаріум. Окрім того, до планів входить будівництво Палацу кримського вина та Музею історії та культури Балаклави.

Територія Гасфорта орієнтована на будівництво спортивних об’єктів і житла. Зокрема, тут побудують багатофункціональну криту спортивну та концертну арену на 15 тис. місць. А також 600 котеджів, готелі, мотель, кемпінг.

Ділянка Кадикой орієнтована на будівництво лікувальних і рекреаційних комплексів, які будуть працювати цілий рік. Інфраструктура цієї ділянки буде включати санаторії, SPA, тенісні корти тощо.

Рекультивація ділянки Псілерахі передбачає створення паркової та пляжної зон. Окрім цього, планується будівництво трьох-чотирьох готелів категорій 4-5 зірок, а також індивідуальних котеджів та апартаментів.

Проект розділено на чотири черги, всього на території курорту передбачено будівництво близько 22 готелів, санаторіїв, мотелів і кемпінгів загальною площею 210 тис. кв. м (на 3,5 тис. номерів). Проект передбачає будівництво котеджів, таун-хаусів і апартаментів (близько 500 тис. кв. м житла), а також супермаркетів, магазинів і 90 ресторанів та кафе (134,9 тис. кв. м). На території понад 120 га створять ландшафтні парки.

“Розвиток курорту в Балаклаві – це довгостроковий проект, розрахований на поетапний розвиток протягом 15 років. Балаклавське рудоуправління буде поступово припиняти видобуток вапняку на родовищах і водночас проводити підготовчі та будівельні роботи. У рамках проекту буде проведено рекультивацію 750 га кар’єрів”, – сказав директор з проектів нерухомості компанії “Смарт-холдинг” Сергій Овчинніков.

Девелопером проекту виступає компанія “Стокман”, проектувальником — компанії Jerde Partnership і “Проектні системи”. У 2011 році розпочато роботи з планування ландшафту території та розробки проектів забудови.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.