Новини світу. 21 березня. Євросоюз вводить нові санкції щодо влади Білорусі. Таке рішення ухвалене в понеділок в Брюсселі головами МЗС 27 країн ЄС.

Білорусь ЄС
ЄС ввели нові санкції проти чиновників Білорусі

Як повідомили в Раді ЄС, нові “обмежувальні заходи” вводяться у зв’язку з погіршенням ситуації з дотриманням прав людини в Білорусі.

“До списку осіб, на які поширюються обмежувальні заходи, додатково включено 19 білоруських чиновників”, – сказав він.

Розширений “чорний список” ЄС опублікують 22 березня.

Як повідомляли раніше європейські ЗМІ, нові санкції мають “точковий характер” і не мають на меті нанесення удару по економіці Білорусі. Вони націлені на осіб, які, як вважають в ЄС, забезпечують “відтік” грошей в кишені держчиновників за рахунок доходів, одержуваних нафтовими компаніями Belneftekhim і Triple, виробником озброєнь Beltechexport і калійних мінеральних добрив – Belaruskalii.

У лютому вступили у силу санкції ЄС щодо 158 білоруських чиновників разом з президентом Олександром Лукашенком, яким заборонений в’їзд до країн спільноти, а їх особисті фінансові авуари в країнах співтовариства за наявності таких заморожуються.

Білоруська опозиція організувала в Мінську несанкціоновану акцію протесту після того, як було оголошено про перемогу на президентських виборах 19 грудня 2010 року діє президента Лукашенка. Влада затримала сотні учасників акції, включаючи опозиційних кандидатів у президенти, що було рішуче засуджено Євросоюзом, який заявив про намір ввести санкції проти Мінська в якості відповіді.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.