Новини України. 12 березня. Європейський союз та Сполучені Штати Америки останнім часом зосередилися навколо критичних внутрішніх питань, і їм складно знайти час для України.

Стівен Пайфер
Стівен Пайфер: Україна відкотилася назад

Таку думку висловив посол США в Україні (1998-2000 рр.) Стівен Пайфер, передає “Дзеркалу тижня. Україна”.

“Знайти час для України дуже складно, і стає ще складніше, коли побутує думка, що керівництво України рухається у протилежному від демократії напрямку”, — вважає експерт.

За його словами, “демократичний відкат за останній рік має свою ціну для українців і для зовнішньої політики Києва, оскільки він зашкодив іміджу України на Заході“.

“Останні події в арабському світі не полегшують життя України. По-перше, драматичні події в Північній Африці і на Близькому Сході останніх двох місяців означають, що ще більше запитань з’явиться на порядку денному в Брюсселі та Вашингтоні, водночас вони витіснять Україну. По-друге, ці події пробудили надії, що арабські держави можуть – ще, звичайно, слід з’ясувати, чи будуть вони це робити – рухатися в напрямку створення більш демократичних спільнот на відміну від того, що сталося в Україні за минулий рік. Все це повинно стурбувати українське керівництво, якщо воно хоче, як воно заявляло у 2010-му, встановити баланс у своїх відносинах з Росією і Заходом“, — упевнений Стівен Пайфер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.